Zpět      Tisk     Všechny články

Evropské setkání přátel vozů Aero

25.8.2015 v 08:46

Poslední prázdninový víkend do Harrachova přijede 77 vozidel české značky Aero vyrobené v letech 1928 – 1939 a zúčastní se historického závodu.

Aero Harrachov závod

Setkání Aerovek se v Harrachově uskuteční opět po dvaceti letech. První setkání historických vozů bylo v krkonošském středisku v roce 1995 a jednalo se o 14. Evropské setkání majitelů a příznivců automobilů Aero.
„Tehdy jsme si vymysleli, že by podobné setkání mohlo být v Harrachově a podařilo se ho uskutečnit. To, že se bude opakovat po 20 letech nás napadlo před dvěma lety. Tehdy jsme si s předsedou Aero klubu Jiřím Zítkem řekli, že nám letos bude sedmdesát, a že setkání by bylo příjemné zakončení naší činnosti ve vedení klubu,“ říká Miloš Balabán, jeden z pořadatelů harrachovského setkání.

Letošní setkání v Harrachově bude již 34. „Akce se uskuteční poslední prázdninový víkend (28.-31. 8.) a dosud je přihlášeno 77 vozidel české značky Aero, vyrobených v předválečných letech,“ tvrdí Balabán. Zajímavostí bude účast majitele Aerovky z Francie, který má sice vůz nepojízdný, ale do Harrachova přijede s náhradním vozem Peugeot z roku 1923. „Bude to takový bonbónek našeho setkání, je to host a jsem zvědav, jak si na naší horské „rallye“ povede,“ usmívá se Balabán.

Do Harrachova přijedou vozy vyrobené v letech 1928 – 1939 a zúčastní se historického závodu. Polovinu startovního pole tvoří čeští majitelé, druhou půlku doplní majitelé aut z Německa, Holandska, Švýcarska, Rakouska, Slovenska a Francie. „Centrum setkání je Wellnes hotel Svornost v Harrachově a na programu jsou v sobotu 29. 8. dvě etapy po trase Harrachov (start před radnicí 9.30 – 10.30 hod.) – Rokytnice – Rezek (horská prémie) – Poniklá – Jilemnice,“ zmiňuje trasu první z etap Balabán. Po polední přestávce, spojené s výstavou vozidel na Masarykově náměstí v Jilemnici a návštěvě účastníků Krkonošského muzea, budou veteráni pokračovat přes Víchovou, Sytovou, Háje, Benešov, Semily, Příkré, Vysoké n. J., Rejdice, Příchovice zpět do Harrachova. „Cíl je v prostoru LD Delta vedle nové restaurace Stone a předpokládaný dojezd je mezi 16.30 a 18.00 hodin,“ doplňuje další informace jeden z pořadatelů. V cíli budou automobily vystaveny a diváci mohou prostřednictvím anketních lístků ohodnotit automobil i posádku v soutěži elegance.
Nedělní etapa, před kterou si účastníci setkání prohlédnout Sklárny Novosad a syn, povede po Jizerských horách a je pojata již jako výletní se startem a cílem u Hotelu Svornost.

V Čechách půjde o jedinečnou událost tohoto druhu, tak si tento báječný závod nenechte ujít ani vy!

Red Bull závod

Sledujte naše Facebookové stránky

„Děkujeme za vstřícnost při přípravě akce Městskému úřadu Harrachov, Wellnes hotelu Svornost, Sklárně NaS, Sportovnímu areálu Harrachov, firmě ADOS, restauraci Stone, Městskému úřadu Jilemnice, Městskému úřadu Rokytnice n. J., Městskému úřadu Vysoké n. J. a dalším,“ děkuje Miloš Balabán.[ dh ] J. Endler HZ

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS