Zpět      Tisk     Všechny články

Red Bull 400 se blíží

21.7.2015 v 11:21

Už loni se náročný závod úspěšně uvedl mezi českými běžci a dobrodruhy. Trať je dlouhá 400 metrů, jak vyplývá z názvu soutěže, a jde o jednu z nejtěžších běžeckých zkoušek v České republice.

Red Bull 400

Extrémní vertikální výběh na vrchol skokanského můstku K120 v Harrachově od konce dopadu až po rozjezdovou lavici. Tak vypadá závod Red Bull 400, který se poběží 15. srpna přímo na prudkém svahu Čertovy hory v Krkonoších. Síly zde změří amatéři, profesionálové i dobrovolní hasiči.
Už loni se náročný závod úspěšně uvedl mezi českými běžci a dobrodruhy. Trať je dlouhá 400 metrů, jak vyplývá z názvu soutěže, a jde o jednu z nejtěžších běžeckých zkoušek v České republice.

Půjde hlavně o fyzičku
Výběhu se kromě amatérských běžců zúčastní také mnozí profesionální sportovci. Mezi nimi je i český triatlonista Jan Kubíček, který závod poběží už podruhé. „Je to obrovská výzva, ve které si každý účastník může sáhnout až na dno svých vlastních sil. Fyzických i psychických. Ten závod je šílený adrenalin. Je hrozně těžké to popsat, člověk si to musí vyzkoušet, musí to zažít, aby pochopil, o jakém extrému to všechno je,” hodnotí Jan Kubíček.
Dalším ze známých sportovních tváří na svahu bude čerstvý mistr Evropy v kanoistice Martin Fuksa. „Cítím, že tady půjde hlavně o fyzičku. Běžecký styl nebude moc rozhodovat. Důležitá bude celoroční příprava, ať na souši, tak na vodě. Pro mě to bude zase něco nového. Takové kopce nezdolávám každý den, mám z toho respekt, ale jsem i hodně zvědavý na svůj výkon. Krize a ztuhnutí myslím přijde už po prvních pár metrech,“ říká Martin Fuksa.

Místo hašení požárů pekelný výběh
Extrémní sport má hodně společného s extrémním povoláním. Jako vyjádření respektu a úcty k tomu, že někteří dokážou kromě vlastního kolapsu riskovat i svůj život pro záchranu druhých, vypsal Red Bull na tento extrémní běh speciální hasičskou štafetu.
„Naše příprava je samozřejmě hodně ostrá, ale běh do takového kopce člověk nezkouší každý den. Bereme to jako trénink, ale zároveň chceme změřit síly s profíky. Když nás Red Bull oslovil, hodně nás to potěšilo. Strašně rádi se takové akce zúčastníme,“ říkají shodně členové sboru dobrovolných hasičů v Přerově – Čekyni.
Program začíná v devět hodin vydáváním startovních čísel a kvalifikacemi. Vrcholí po 16. hodině ženským a mužským finále, po kterých následuje předání cen a party ve stanu přímo pod můstky v Harrachově. Zajímavý víkend si může užít i doprovod běžců včetně dětí. Harrachov nabízí širokou škálu sportovních aktivit a atrakcí.
Startovní listina je otevřena pro 600 závodníků v kategoriích jednotlivců mužů i žen a štafet smíšených, mužských a hasičských (4x100 m). Minulého ročníku se zúčastnilo 500 běžců. Mužské a smíšené štafety jsou už beznadějně obsazené, zbývají poslední místa v ženské kategorii a speciální štafetě hasičské.

Harmonogram – Red Bull 400, 15. srpna 2015

  • 9:00 – 10:30       Vydávání startovních čísel
  • 11:00                    Kvalifikační kola mužů a hasičů
  • 15:00                    Finále šťastných poražených: celá vzdálenost muži
  • 15:15                    Finále B: celá vzdálenost muži
  • 15:30                    Finále smíšené štafety
  • 15:45                    Finále štafety muži
  • 16:00                    Finále štafety hasiči
  • 16:15                    Finále celá vzdálenost ženy
  • 16:30                    Finále celá vzdálenost muži
  • 17:15                    Slavnostní předávání cen

20:00                     Afterparty: stan přímo pod můstky

Sledujte naše Facebookové stránky
Další informace o závodě a registraci najdete na www.redbull.cz/400


Fotografie z loňského běhu Red Bull 400

Red Bull 400 v Harrachově Red Bull 400 v Harrachově Red Bull 400 v Harrachově Red Bull 400 v Harrachově Red Bull 400 v Harrachově Red Bull 400 v Harrachově Red Bull 400 v Harrachově Red Bull 400 v Harrachově Red Bull 400 v Harrachově Red Bull 400 v Harrachově Red Bull 400 v Harrachově Red Bull 400 v Harrachově

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS