Zpět      Tisk     Všechny články

Projekt Pohádkové Krkonoše a Podkrkonoší

9.7.2015 v 16:50

Cílem projektu je hravou cestou ukázat návštěvníkům to, že pod názvem Krkonoše se neskrývá pouze Sněžka, ale že tu existují i jiné, neméně zajímavé turistické cíle.

Pohádkové Krkonoše

Projekt je zaměřen především na rodiny s dětmi a mládež, které zapojí zájemce do mnoha činností. Ústřední linií je kampaň s tématem „Krakonošovy Krkonoše a Podkrkonoší“, která volně navazuje na Krkonošské pohádky, zejména prostřednictvím populárně naučné razítkovací hry „Po stopách Krakonoše“ a „Krakonošovo Podkrkonoší“. Její princip je zcela jednoduchý. Prvním krokem je získání mapy s předtištěnými okénky pro razítka, kde jsou otištěné upoutávky na krkonošské turistické cíle. LyžařTyto mapy jsou k dostání v informačních centrech na území Krkonoš. Po příchodu na razítkovací místo, těch je v Krkonoších celkem 40, dostanou zájemci o razítko otázku. V případě, že na ni správně odpoví, obdrží razítko do mapy. Za 10 razítek jsou dárkem speciální krkonošské omalovánky, za 20 razítek pexeso s motivy krkonošských pohádkových postaviček, za 30 razítek barevná pláštěnka – pončo nebo pastelky. Některá místa jsou nazvána tzv. TOP a tam hráči obdrží kromě razítka i malý dárek. V Harrachově byla vytipována 2 razítkovací místa Včelí stezka – konkrétně pension Renata a skokanské můstky - Infocentrum Správy KRNAP.

Další částí hravé kampaně bylo vytvoření 3 questů (hledání pokladu s veršovanou a malovanou nápovědou), které vznikly ve Studenci, Vítkovicích a Hořicích, zpracování 4 tras geolokačních her s využitím chytrých telefonů - ty vznikly v Žacléři, Rokytnici nad Jizerou, Špindlerově Mlýně a ve Dvoře Králové nad Labe, seznámení s geocashingem (celosvětově rozšířené hry hledání pokladů pomocí GPS), fotosoutěže, vědomostní soutěže, atd. V rámci tohoto projektu dále vzniknou trhací informační mapy, videospoty, rozhlasové „Rozhovory s Krakonošem“, internetová prezentace, facebooková reklama, vydávání pravidelných newsletterů, rozsáhlá internetová reklama. Organizovány budou zahájení cykloturistické a lyžařské sezóny, konference k ukončení letní a zimní sezóny, cyklojízda Podkrkonoším, aj.). Do projektu je zahrnuta také příprava strategických dokumentů: „Program rozvoje cestovního ruchu Krkonoš“, „Akční plán Krkonoš“, „Akční plán Podkrkonoší“. Vydány budou různé propagační předměty, omalovánky, pexesa, pastelky, pláštěnky, propagační desky a tašky.

"Cílem projektu je hravou cestou ukázat návštěvníkům to, že pod názvem Krkonoše se neskrývá pouze Sněžka či další zprofanovaná místa, ale že tu existují i jiné, neméně zajímavé turistické cíle a zajímavosti, které stojí za to vidět a rozptýlit tak pozornost návštěvníků po celém území našich hor, jejíž příroda pod sezónním náporem turistů dostává mnohdy pořádně na frak."
www.pohadkove.krkonose.eu

L. Stehlíková

Sledujte naše Facebookové stránky
OD MLÝNA K MLÝNU - aneb vítkovický quest o výhledech jest


 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS