Zpět      Tisk     Všechny články

Harrachov opět uspěl v soutěži Zlatá popelnice

26.6.2015 v 10:34

Město Harrachov již po třetí obsadilo první místo v rámci Libereckého kraje v letošním desátém ročníku soutěže v třídění komunálního odpadu.

Harrachov

Ve čtvrtek 24. června 2015 byly v Hotelu Ještěd v Liberci vyhlášeny výsledky soutěže Zlatá popelnice, kterou pořádá každým rokem Liberecký kraj a letos to byl již desátý ročník.V klání měst a obcí se pak posuzuje především způsob a množství vytříděného odpadu.

Harrachov v soutěži získal již po třetí 1. cenu v kategorii měst Libereckého kraje a odměnu 60.000,-Kč, dále pak 1. Místo v kategorii měst do 5000 obyvatel ve zpětném odběru elektrozařízení a odměnu 20.000,-Kč. a v neposlední řadě město získalo také 1. místo v kategorii města do 3000 obyvatel ve výtěžnosti elektrozařízení na obyvatele s odměnou 10.000,-Kč.

"V posledních letech se nám podařilo doplnit postupně další kontejnery na tříděný odpad, naposledy červené na elektroodpad a bílé na textil. Zároveň jsme zvýšili počet sběrných hnízd, aby naši občané ke kontejnerům na tříděný odpad měli co nejkratší cestu. Poděkování patří všem občanům a podnikatelům v Harrachově, kteří poctivě třídí a snaží se co nejméně zatěžovat životní prostředí."
Eva Zbrojová, starostka města Harrachov

Harrachov vyhrál soutěž v třídění odpadu
Sledujte naše Facebookové stránky


 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS