Zpět      Tisk     Všechny články

Trasy vhodné pro kočárky (5 díl)

5.6.2015 v 12:06

Harrachovská naučná stezka – Anenské údolí

Skiareál skákací trampolína
foto: skiareal.com

S blížícím se příchodem teplejších dnů jsme se rozhodli každý týden pravidelně publikovat trasy vhodné pro maminky či celé rodiny, které sebou mohou vzít v kočárku na výlet i ty nejmenší rodinné příslušníky.

Pokračujeme Harrachovskou naučnou stezkou – Anenské údolí

Od hotelu Harrachov Inn se jde po cestě k lanovce, dále pak po asfaltové silnici Anenským údolím. Po 500 m odbočuje směrovka k Harrachovské naučné stezce (dále HNS) vpravo do kopce do lesa a po 1,5 km lesem se dojde k začátku HNS, která je dlouhá cca 1 km. HNS vede po silnici kolem hotelu Resident Harrachov do lesa k Mumlavě; zde je úsek cca 20m hůře sjízdný pro kočárky. Dále HNS pokračuje kolem rybníčku k čistírně odpadních vod, odkud stoupá po panelové silnici zpět k Residentu Harrachov a k místu, kde začala. Aby se zpět do centra Harrachova nešlo stejnou cestou, je možné jít po asfaltové silnici Anenským údolím.

Anenské údolí: Nedaleko centra města byl v roce 1985 vyhlášen chráněný přírodní výtvor, od r. 1992 přírodní památka, Anenské údolí. Nachází se poblíž areálu sjezdovky a skokanských můstků, v bezprostředním sousedství dolní stanice sedačkové lanovky Harrachov – Čertova hora. Lokalita se rozkládá na louce v ploché nivě mezi říčkou Mumlavou a souběžnou místní komunikací. Západní okraj území tvoří pruh smíšeného lesa, východní objekty stanice lanovky. Další informace

Délka trasy: 4 km
Čas chůze: 2 h

Možnosti občerstvení a zábavy na trase:

• Centrum u lanovky: dětská hřiště, nafukovací trampolína, nafukovací hrad, stánky s občerstvením, restaurace

Mapa umístění rozhledny
Hotel Harrachov INN
Přírodní památka Anenské údolí
Harrachovský Facebook »


Čerťák Čerťák

1. díl: trasa k Mumlavskému vodopádu

2. díl: trasa z Rýžoviště na Ručičky

3. díl: trasa z Čertova hory po Janově cestě

4. díl: trasa Kořenov – rozhledna Štěpánka – Kořenov

[ dh ] Autor: Karolína Matuchová Ptáčková, bakalářské práce.

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS