Zpět      Tisk     Všechny články

Návštěvníky Harrachova bude vítat Krakonoš

29.5.2015 v 07:57

Krakonošové vzniknou pomocí pil, dlát a rukou šikovných dřevosochařů, kteří k nám do Harrachova zavítají opět v rámci konání akce „Svatoanenské dřevosochání“ v termínu 22. – 25. 7. 2015

Dřevosochání 2014

Před nedávnem byli občané Harrachova osloveni s výzvou, která se týkala možné podoby vítacího portálu Harrachova. Několik z vás se k tomuto tématu vyjádřilo a ze zaslaných námětů bylo vidno, že co člověk, to názor. Někdo se přikláněl k variantě velkoplošné tabule, další k podobě totemu, sešlo se i pár tipů s tím, že by se měl obnovit původní portál, kde figuroval sněhulák s lyžemi a pohárem. Do těchto zaslaných námětů jsem zařadila i tipy někdejších členů Komise cestovního ruchu a propagace, kde byla jednoznačně prosazována „dřevěná“ varianta a to třeba v podobě tradiční krkonošské chalupy. Nynější složení Komise cestovního ruchu a propagace v této vizi pokračovala a doporučila Radě města Harrachova nechat vyrobit vítací portál z přírodních materiálů, tj. dřevo a kámen, ze kterého bude vytvořena postava Krakonoše.

Návrh byl schválen a dva vítací Krakonošové vzniknou pomocí pil, dlát a rukou šikovných dřevosochařů, kteří k nám do Harrachova zavítají opět v rámci konání akce „Svatoanenské dřevosochání“ v termínu 22. – 25. 7. 2015, kde budou návštěvníkům této události opět dokazovat, jaké zázraky se dají pomocí dřevorubeckého nářadí a kusu dřeva vykouzlit.

Věřím, že toto rozhodnutí potěší nejen navrhovatelku Krakonoše z řad našich občanů, ale i většinu těch, kteří ctí klasické krkonošské symboly, mezi něž postava Krakonoše jistojistě patří.

Za Město Harrachov, Lenka Stehlíková, referentka cestovního ruchu a propagace

Svatoanenské dřevosochání 2014
Harrachovský Facebook »


 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS