Zpět      Tisk     Všechny články

Trasy vhodné pro kočárky (4 díl)

16.5.2015 v 09:28

Kořenov – rozhledna Štěpánka – Kořenov

Rozhledna Štěpánka

S blížícím se příchodem teplejších dnů jsme se rozhodli každý týden pravidelně publikovat trasy vhodné pro maminky či celé rodiny, které sebou mohou vzít v kočárku na výlet i ty nejmenší rodinné příslušníky.

Pokračujeme z Kořenova na rozhlednu Štěpánka

Z Kořenova od Motorestu se mírně stoupá po silnici do Příchovic. V Příchovicích se odbočí vlevo (směrovka u silnice) a pokračuje se stále po silnici po zelené a modré turistické značce (dále po zelené, modré), mírné stoupání až na Hvězdu (rozcestí). Zde se odbočí vlevo a po modré se prudce stoupá lesem k rozhledně. Tento úsek od Hvězdy je náročnější pro kočárky, ale je sjízdný. Cesta zpět celá klesá a vede po modré, tzn. zpět na rozcestí Hvězda, zde vpravo po silnici a po 500 m odbočit vpravo do lesa. Lesem se dojde k asfaltové silnici, po silnici vlevo cca 100 m a odbočit vpravo na polní cestu, stále po modré, až do Kořenova k Motorestu, kde trasa začala.

Kamenná novogotická rozhledna Štěpánka na vrchu Hvězda (959 m.n.m.) na Příšovickém hřebeni je nejstarší rozhlednou v Jizerských horách. Pojmenování připomíná arcivévodu Štěpána, který tu pobýval při dohledu na stavbu Krkonošské silnice. Výška rozhledny je 24 m a výhled z ní je opravdu krásný.

Délka trasy: 5 km
Čas chůze: 2 h

Možnosti občerstvení a zábavy na trase:

  • Kořenov: restaurace s dětskými hřišti
  • Příchovice: restaurace s dětskými hřišti
  • Hvězda (300 m pod Štěpánkou): restaurace s dětským hřištěm
  • Rozhledna Štěpánka: stánek s občerstvením a suvenýry, stoly s lavicemi, vstup na rozhlednu (2014: dospělý Kč 30.-, děti 3 – 15 let Kč 10.-), pískoviště s lopatkami a bábovkami, 2 houpačky, malá dřevěná pyramida (prolézačka), chůdy (pro větší děti i dospělé)

Mapa umístění rozhledny
Výhled do Jizerek a Krkonoš
Harrachovský Facebook »


Čerťák Čerťák

1. díl: trasa k Mumlavskému vodopádu

2. díl: trasa z Rýžoviště na Ručičky

3. díl: trasa z Čertova hory po Janově cestě

[ dh ] Autor: Karolína Matuchová Ptáčková, bakalářské práce.

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS