Zpět      Tisk     Všechny články

Trasy vhodné pro kočárky (3 díl)

6.5.2015 v 17:55

Čertova hora – Janova cesta – Harrachov centrum / lanovka

Janova cesta

Konec kalendářní zimy je za námi a s blížícím se příchodem teplejších dnů jsme se rozhodli každý týden pravidelně publikovat trasy vhodné pro maminky či celé rodiny, které sebou mohou vzít v kočárku na výlet i ty nejmenší rodinné příslušníky.

Pokračujeme po Janově cestě

Tato nenáročná, po celou dobu klesající trasa, je příjemná procházka lesem. Pro děti ovšem může být nudná, neboť na trase pro ně není žádné zpestření kromě bludiště a občerstvení u horní stanice lanovky, tedy hned na startu. Zpočátku se jde od horní stanice lanové dráhy po modré turistické značce (dále po modré) směrem na Studenov, okolo horní stanice lanové dráhy Rýžoviště, po 500 m se odbočí vpravo na širokou cestu (neznačenou) a jde se stále rovně. Po 1,2 km začíná asfaltová silnice, po dalších 100 m se odbočí vlevo, stále po silnici, zde je již trasa značená zeleně. Po 1,2 km se dojde na křižovatku, kde se pokračuje vpravo po cyklostezce č. 4 směrem na Janov (zelená značka směřuje vlevo do Rokytnice nad Jizerou). Po přibližně 2 km se odbočí vpravo do lesa na cyklotrasu č. 4a a po lesní cestě se dojde do centra Harrachova k dolní stanici lanové dráhy..

Lanová dráha Harrachov- Čertova hora je v letním provozu každý den od 9 do 17 hod.

Délka trasy: 6,5 km
Čas chůze: 3,5 h

Možnosti občerstvení a zábavy na trase:

  • Čertova hora – stánek s občerstvením, stoly a lavice, nafukovací bludiště, možno vyfotit se s Krakonošem (dřevěná socha)
  • Centrum u lanovky – dětská hřiště, nafukovací trampolína, nafukovací hrad, stánky s občerstvením, restaurace

Stažení mapových podkladů
Lanová dráha na Čerťák
Harrachovský Facebook »


Čerťák Čerťák

1. díl: trasa k Mumlavskému vodopádu

2. díl: trasa z Rýžoviště na Ručičky

[ dh ] Autor: Karolína Matuchová Ptáčková, bakalářské práce.

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS