Zpět      Tisk     Všechny články

Pozvánky na akce v okolí - květen 2015

28.4.2015 v 09:07

Kittelova pouť, Svěcení pramene, Valdštejnské slavnosti, Astronomický den na Jizerce, Smržovský a májový Jilemnický jarmark, Sympozium Desná,...

Kittelova pouť sv. Josefa

1. května 2015

Jedná se o již tradiční akci, která se každoročně koná prvního máje na Krásné u Pěnčína. Zároveň je to první den, kdy je otevřeno Kittelovo muzeum. Budou představeny novinky v expozici muzea a nové výrobky v Kittelově apatyce. Návštěvníci v něm budou moci najít expozici o životě, pověstech a léčení místního rodáka, legendárního doktora Jana Josefa Kittela (1704-1783).

Odkaz na další informace

Svěcení pramene - zahájení lázeňské sezóny Lázně Libverda 2015

2. května 2015

Přijďte dne 2.5.2015 na lázeňskou kolonádu – od 10:00 startujeme slavnostní otevření lázeňské sezony 2015. Můžete se těšit na cimbálovou muziku Dušana Kotlára, dále na vystoupení hudebního sboru „Podsmrkáček“, flétnového souboru „Flauto Collegium“, přehlídku hasičské techniky a mnoho dalšího. V průběhu celé akce se můžete těšit na lahodné grilování a bude zajištěno točené pivo, alko, nealko... Nebude chybět ani jarmark.

Odkaz na další informace

Valdštejnské slavnosti

15.-17. května 2015

Město Frýdlant letos opět chystá velkolepou kulturně historickou a společenskou událost – Valdštejnské slavnosti 2015. I tentokrát budou třetí víkend v květnu, tj. od pátku do neděle 15.-17. května 2015. Tato největší kulturně-historická, společenská a zábavní akce Frýdlantského výběžku se koná jen jednou za dva roky. Vždy v květnu v lichý rok.

Odkaz na další informace

Astronomický den na Jizerce

1. května 2015

Jizerská oblast tmavé oblohy sobota 16. května 2015 V sobotu 16. 5. 2015 od 13.00 proběhne na Jizerce v rámci Jizerské oblasti tmavé oblohy tradiční Astronomický den pro veřejnost. Najdete nás u Sklárny za Panským domem. Vstup zdarma. Večerní pozorování za jasného počasí. Začínáme se soumrakem a končíme, až úplně všichni zájemci odejdou.

Odkaz na další informace

Prolínání - Sen o Jizerských horách aneb Smržovský jarmark a Den jizerskohorských jídel

16. května 2015

Smržovský řemeslný jarmark a Den jizerskohorských jídel se každoročně konají v květnu ve městě Smržovka. K jarmarku patří i tradiční doprovodný program pro děti i dospělé, zpravidla to bývá divadlo, jízda na koních, výtvarné techniky, ukázky starých řemesel, prohlídka domácích i užitkových zvířat, ekologická výchova apod.

Odkaz na další informace

Májový jarmark Jilemnice

16. května 2015

Májový jarmark se tradičně uskuteční na jilemnickém Masarykově náměstí a zámeckém parku. Trhy mají v Jilemnici tradici trvající přes 500 let. Novodobě byla tradice jarmarků v Jilemnici obnovena v roce 1996. Neopakovatelná atmosféra jarmarků je patrna i v současnosti.

Odkaz na další informace

Sympozium Desná 2015

od 11.-16. května 2015

Stále větší počet návštěvníků se každoročně v květnu sjíždí do malebného městečka Desná, kde se koná akce pod názvem „Sympozium Desná“, na které se představují vyznavači řezbářství ze dřeva. Během několika dnů budete moci obdivovat jedinečné umění mistrů v dřevosochání motorovými pilami, během něhož Vám přímo před očima mistři svého oboru přemění velké kmeny stromů v rozmanité postavy i předměty, nad jejichž krásou přechází zrak. Kromě dřevosochání se můžete těšit i na hudební vystoupení pozvaných hostů či divadelní pohádková představení pro nejmenší. Letošní ročník je už čtrnáctým v pořadí a výtěžek z tradiční závěrečné aukce vytvořených děl bude věnován Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou.

Odkaz na další informace

Velká desenská pouť

od 15.-17. května 2015

V Desné se slaví pouť v den Nanebevzetí Páně, tedy šest týdnů po Velikonocích. Poprvé to bylo 10. května roku 1891. Souvisí to se starokatolickým kostelem, který nese stejné jméno (tedy Nanebevzetí Páně). Vysvěcen byl 19. října roku 1890. Také naše pouť se stala zábavním parkem se spoustou atrakcí, stánků a různých programů. Tradice ale zůstala zachována v termínu jejího konání, který je pohyblivý, neboť závisí na prvním jarním úplňku a následných Velikonocích.

Odkaz na další informace

25. ročník Krajské přehlídky venkovských divadelních souborů Josefův Důl

7.-10. května 2015

V Josefově Dole opět po roce uvítáme ochotníky z Libereckého kraje a Českého středohoří na divadelní přehlídce venkovských divadelních souborů Josefodolské divadelní jaro 2015. Konat se bude v termínu 7.5. - 10.5. 2015 v divadle v Josefově Dole a vyhlašovatelem této přehlídky je SČDO, Svaz českých divadelních ochotníků Praha. Přehlídka je postupová na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Letos se bude konat jubilejní, již 25. ročník. Pořadatel – Divadelní spolek J. K. Tyl Josefův Důl – se na tuto významnou událost v ochotnicko - divadelních kruzích náležitě, důsledně a se značným předstihem vždy připravuje. Některé soubory se zúčastňují josefodolské přehlídky pravidelně, např. Bozkov, Zákupy, Vysoké nad Jizerou, Poniklá, v posledních letech Lučany nad Nisou, Tatobity a samozřejmě pravidelným účastníkem je i domácí soubor z Josefova Dolu. Zveme všechny příznivce ochotnického divadla na všechna představení a zvlášť pak na přehlídková představení JDJ 2015.

Odkaz na další informace

Přijeďte do Harrachova

Ubytování v horských chatách, penzionech, apartmánech i v hotelech. Předsezónní ceny ubytování!

Nejlepší ceny ubytování ve Harrachově najdete vždy na stránce Last minute
Využít můžete také nabídku velkého množství kulturního i sportovního vyžití.
Nabídka wellness hotelů.

Odkaz na další informace

Sledujte naše Facebookové stránky

[ dh ] Zdroje: lazne-libverda.cz, mestojilemnice.cz, liberecky-kraj.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS