Zpět      Tisk     Všechny články

Oslavy velikonočních svátků v Harrachově

7.4.2015 v 11:21

Návštěvníci Velikonočního minijarmarku, který se konal na Zelený čtvrtek, si mohli nakoupit nejen poctivé regionální produkty, ale čekal na ně i doprovodný kulturní program.

Velikonoce

2. dubna, tj. na Zelený čtvrtek, se v hotelu Šedý Vlk konal Velikonoční minijarmark. Návštěvníci této akce si zde mohli nakoupit nejen poctivé regionální produkty v podobě velikonočních perníčků, marmelád, keramiky či velikonočních dekorací, ale čekal na ně i doprovodný kulturní program.Náplní tohoto programu bylo vystoupení dětí z jablonecké ZUŠ či vyprávění ilustrátorky knížek o víle Izeríně, Libušky Novotné, která všechny přítomné zasvětila do starodávných velikonočních zvyků. A samozřejmě nechybělo ani ochutnávání tradiční velikonoční pochoutky – mazanců, mezi kterými zářil i jeden domácí, napečený naší paní starostkou.

V tento den se v však konala ještě událost spojená se svátky jara a to vynášení zimy, které se ujaly organizace pracující s dětmi z dětských domovů. Celá tato velká skupina, utvořená z dospělých a jejich malých svěřenců, šla průvodem v čele s Morenou, která byla nakonec hořící svržena do vody a letošní zima byla tímto činem zahnána. Avšak u nás na horách si budeme muset na to pravé jaro ještě chvíli počkat.

L. Stehlíková

Hotel Šedý Vlk
Harrachovský Facebook »


[ dh ] Foto: L. Stehlíková, D. Skrbek, R. B. Zamlarová

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS