Zpět      Tisk     Všechny články

37. Veterániáda 2015

24.3.2015 v 15:30

Perfektně připravené můstky, tvrdý, ale vodivý jarní firn, výborné počasí, mnoho diváků, občerstvení a skvělá nálada, to vše doprovázelo vlastní závody.

Harrachov Krakonoš

V sobotu 14.března uspořádal Ski klub Harrachov již 37. ročník tradiční Veterániády ve skoku na lyžích. Na startu se sešlo 23 závodníků z ČR, Polska, Německa a Slovenska a byli jako vždy rozděleni do 6ti kategorií. Perfektně připravené můstky, tvrdý, ale vodivý jarní firn, výborné počasí, mnoho diváků, občerstvení a skvělá nálada, to vše doprovázelo vlastní závody. Nejprve proběhla 2 kola na můstku K40 a poté též 2 kola na můstku K70, kde ve dvou kategoriích závodilo celkem 7 veteránů.

Nejstarším účastníkem letošní Veterániády byl 70 letý Jaroslav Otradovský.Přítomen byl i 80 letý František Švehla, který si ovšem pouze sjel doskok můstku. Závod byl i poslední přípravou našich reprezentantů před odjezdem na MS veteránů do finského Taivalkoski. Za uspořádání a přípravu můstků patří velký dík zaměstnancům Klasického areálu Harrachov, všem dobrovolným funkcionářům, kteří pomohli s úpravou i organizací i sponzorům, bez jejichž pomoci by veterány nebylo možno uspořádat.

Vítězové jednotlivých kategorií:

K40  do 30 let     1. Adrian Graf,  UKF Graf Ski                                   
31-40 let             1. Josef Hlava,  Ski klub 2009                               
41-50 let             1. Miroslav Kašpar,  Ski klub 2009                                   
51-60 let             1. Josef Hýsek  KPSL, Banská Bystrica                                   
nad 60 let           1. Johannes Orschel,  Tabarzer SV                                   
K70  do 40 let    1. Josef Hlava
nad 40 let           1. Miroslav Kašpar

Všichni účastníci letošních závodů veteránů byli při slavnostním vyhlášení odměněni hodnotnými cenami. Za dlouholetou účast obdrželi zvláštní cenu František Švehla i Dan Weinlich, který se loučil se svou závodní karierou.

Sponzoři Veterániády 2015: Klasický areál Harrachov o.p.s., pivovar Rohozec, pekařství Vokřínek, Camping Jiskra Harrachov, Restaurace Blue Cafe Harrachov, Stick s.r.o., Noil, řeznictví Šrol Trutnov.
Na závěr bych chtěl jménem Ski klubu Harrachov, pořadatele velké většiny skokanských a sdruženářských závodů v ČR, poděkovat Klasickému areálu Harrachov o.p.s. za perfektní přípravu skokanských můstků během celé zimní sezony. Toto poděkování je i za trenéry obou disciplín, kteří si velice úpravu pochvalovali a shodli se na tom, že takto upravené můstky po celou zimu tu ještě nebyly.

Stanislav Slavík


Harrachovský Facebook »

Veterániáda Harrachov Veterániáda Harrachov Veterániáda Harrachov Veterániáda Harrachov Veterániáda Harrachov Veterániáda Harrachov

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS