Zpět      Tisk     Všechny články

Novou trať otevřela olympijská vítězka

26.1.2015 v 09:19

Slavnostního otevření tratě, která bude celou zimu sloužit pro trénink snowboardcrossu a skicrossu, se ujala sama patronka celého seriálu "Hvězdy na sněhu" Eva Samková.

Hvězdy na sněhu - otevření trati

Slavnostního startu i otevření tratě, která bude celou zimní sezónu sloužit pro trénink snowboardcrossu a skicrossu, se ujala sama patronka celého seriálu - snowboardcross vítězka zlaté medaile na zimní olympiádě v Soči 2014 Eva Samková a její hosté - skikrosař Tomáš Kraus a sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor.

Samotný start závodu v 11:30 rozehrál mnohdy dramatické okamžiky na trati. Na start závodu se postavilo na 50 nadějných snowboardistů ve věku od devíti do patnácti let a mnozí z nich tu získávali první ostré závodnické zkušenosti. Právem si take užívali přítomnost Evy Samkové, která předávala medaile a věcné ceny, a také nešetřila úsměvy a ochotně se zájemcům podepisovala na přilby či fotografie nebo pózovala při společném fotografování.

Nová trať pro snowboardcross a skikros by v budoucnu mohla být součástí plánovaných Národních olympijských center, jejichž projekt předkládá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR do vlády.

Pod lanovkou u můstků není tedy ani tak snowpark, jako spíše snowboardcrossová trať. Je tam několik klopených zatáček a menší skoky (spíše vlny). V tuto chvíli je trať volně přístupná, neupravuje se a její další provoz se bude odvíjet od sněhových podmínek.

SKIAREÁL HARRACHOV 26.1.2015

Reportáže ze závodu v televizi »
www.hvezdynasnehu.cz »
Harrachovský Facebook »


Hvězdy na sněhu Hvězdy na sněhu Hvězdy na sněhu

[ dh ] foto: Michal Břicháč, zdroj: www.hvezdynasnehu.cz

info.harrachov.cz

Turistické stránky

turistické informace včetně aktuálního sněhového zpravodaje najdete na adrese: http://info.harrachov.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS