Zpět      Tisk     Všechny články

Ski Retro Festival 2015

20.1.2015 v 12:48

Od ledna do března se bude ve Sklářské Porubě konat cyklus akcí pro milovníky zimních sportů v retro stylu.

Ski Retro

Akce pořádá Městské středisko kultury, sportu a místních aktivit společně s Jizerským sdružením a muzeum Dům Carla a Gerharta Haptmannových. Na programu: 24. ledna „RETRO POD SZRENICÍ” u dolní stanice lanovky SkiArena Szrenica, 29. ledna a 26. února v hotelu Bossa Nova budou v rámci akce Kino na výsosti promítány filmy v retro stylu. 7. února se v Rodinném parku zábavy Esplanada uskuteční RETRO PLES na kluzišti „STARÁ LÁSKA NEREZAVÍ”. Další akcí organizovanou 7. března bude JIZERSKÝ RETRO BĚH u tiristické chaty ORLE. Navíc v období od 13. 2. do 15. 3. 2015 bude možnost si v Muzeu Dům Carla a Gerharta Hapuptmannových prohlédnout výstavu s názvem „Od jasanu ke karbonu – dějiny lyžování ve Sklářské Porubě”.

Všechny akce budou mít za cíl sdružování milovníků retra, těšíme se na milá setkání plná humoru i rivality, což dokonale motivuje ke společné zábavě. Akce „Retro pod Szrenicí” je záměřena na dospělé i mladé. Starší si pamatují toto dávné období a je to pro ně skvělá možnost, aby předali nejmladším všechno, co by jinak upadlo v zapomnění. Tento den by měl být každý oblečen dle RETRO stylu (může to být stylizace, ne nutně autentické oblečení!). To se týká jak závodníků, tak fanoušků. Podílejme se na vytváření atmosféry dávných časů a poslouchejme společně hudbu z 20. a 30. let.

Sportovní disciplíny, kterých se lze zúčastnit 24. ledna:
  • sjezd v páru
  • slalom
  • skoky na lyžích

Letos bychom chtěli naše setkání obohatit o expozici všeho, co je RETRO, tj. starší než 50 let
(sportovní a cestovní zařízení, oděvy a obuv)
.

Fanoušci si budou moci tuto expozici prohlédnout, účastníci akce i vyměňovat věci mezi sebou. A proto vás žádáme, abyste věci pohledali u sebe doma, zeptali se známých, a pokud najdete cokoliv RETRO – obohaťte náš trh! Novinkou bude pochod začínající ve 12:00 z Náměstí Skwer Radiowej Trójki v ulici 1. maje do Turystyczné ulice. Zúčastní se ho závodníci v RETRO kostýmech a s RETRO vybavením.
Přejeme si, aby nás turisté navštívili a mohli se seznámit s naší originální a zajímavou akcí. Na svahu se budou konat akce pro nejmenší, bude možné vyzkoušet lyžarské RETRO vybavení a chutné jídlo dle receptů z 30. let. Zajišťujeme spoustu překvapení a cen za soutěže, které by vás ani náhodou nenapadly. Po společné zábavě kolem 17:00 jsou všichni účastníci závodů a všichni fanoušci, jimž organizátor přidá heslo „RETRO JE MOJE DOBRODRUŽSTVÍ” zvaní na společnou BESEDU. MĚSTSKÉ STŘEDISKO KULTURY, SPORTU A MÍSTNÍCH AKTIVIT ZVE NA SPOLEČNOU ZÁBAVU!!!

Přihláška
Pravidla
Další informace - szklarskaporeba.pl
Harrachovský Facebook »


SKI Retro Festiwal SKI Retro Festiwal  SKI Retro Festiwal w Szklarskiej Porębie SKi  SKI Retro Festiwal w Szklarskiej Porębie  SKI Retro Festiwal w Szklarskiej Porębie


[ dh ]

info.harrachov.cz

Turistické stránky

turistické informace včetně aktuálního sněhového zpravodaje najdete na adrese: http://info.harrachov.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS