Zpět      Tisk     Všechny články

Krakonoš s námi slaví příchod jara již 69. let

23.2.2015 v 11:46

14. března 2015 oslaví tradiční událost Příjezd Krakonoše již neuvěřitelných 69. let od svého vzniku

Harrachov - Krakonoš

14. března 2015 oslaví tradiční událost Příjezd Krakonoše již neuvěřitelných 69. let od svého vzniku a v tento den tradičně sestoupí sám pán hor Krakonoš mezi nás, obyčejné smrtelníky, aby s námi pěkně zvesela přivítal již všemi očekávané jarní paprsky. K tomu, aby nálada byla skutečně rozradostněná, mu bude při tomto skutku dělat opět věrnou společnost pekelná cháska, vzácní hosté - hrabata Harrachova, sousedé z Jizerských hor – víla Izerína a duch Muhu, a nekonečné procesí, kde jsou k vidění mažoretky, které jsou ozdobou čela průvodu, dechovka hrajíc mažoretkám do rytmu a dalších několik desítek veselých masek, které mezi sebou soutěží o to, jak být nejvtipnější a zároveň co nejoriginálnější.  Exotickým nováčkem této družiny se v posledních letech stal i velbloud, který i přesto, že pochází z jiné krajiny, než té krkonošské, vybojoval si nejen u těch nejmenších návštěvníků s jasným přehledem pozici miláčka.


Krakonoš a jeho početná družina pojedou opět stejnou trasou, což znamená, že průvod bude odcházet od křižovatky u hotelu Karolína a s krátkými přestávkami u hasičů a v pekárně u Vokřínků doputuje až do cíle konání odpoledního programu, ke stadionu za pensionem Tesla. A co bude na všechny příchozí čekat v cíli? Nejen zdravice Krakonoše a paní starostky, ale i vystoupení jarmarečního hudebního tělesa Nešlapeto, které vám zapěje písně a kuplety košilaté i mravoučné, dále uslyšíte irskou, skotskou a shetlandskou tradiční hudbu v netradičním pojetí hudební skupiny Alastair a nebude tu chybět ani letos kapela The Vintage Band, při jejíž vystoupení si přijdou na své fanoušci rock & rollu. Samozřejmou součástí programu bude i vystoupení mažoretek, vyhlášení nejlepších masek, Krakonošova losovačka o hodnotné ceny, pletení pomlázek s jilemnickými skauty a dražba jejich největší, ten den upletené, pomlázky, hod sekyrou o medovník, lekce šermířů a rytířů ve střílení kuší a luku a pouťové atrakce. Nezapomínáme však ani na bohatou nabídku občerstvení či možnosti zakoupení nějaké té dobroty, šperků, dřevěných hraček, keramiky, batikovaného textilu, koření, medu či výrobků z rakytníku a brusinek na památku domů.

ČASOVÝ HARMONOGRAM AKCE PŘÍJEZD KRAKONOŠE 2015
10:00 – 11:00 hodin registrace masek na křižovatce u Hotelu Karolína
11:00 – 12:00 hodin zahájení programu za pensionem Tesla vystoupením jarmarečního hudebního tělesa Nešlapeto 
11:00 Odchod průvodu v čele s dechovou kapelou Táboranka, mažoretkami, velbloudem, Krakonošem a jeho družinou přes centrum Harrachova
12:00 příchod průvodu na dějiště odpoledního programu tj. k pensionu Tesla u dolní stanice lanové dráhy
12:00 zdravice Krakonoše, paní starostky města Harrachova a hrabat Harrachových
12:15 – 12:30 vystoupení mažoretek z Rokytnice nad Jizerou
12:30 – 13:00 Vyhlášení soutěže o nejlepší masku
13:00 – 13:30 vystoupení jarmarečního hudebního tělesa Nešlapeto
13:30 – 14:00 Dražba skautské velikonoční pomlázky
14:00 – 15:00 kapela Alastair - irská, skotská a shetlandská tradiční hudba v netradičním pojetí
15:00 – 15:30 vyhlášení výsledků poháru Česká sekyra
15:30 – 16:30 The Vintage Band (Rock & Roll revival)
16:30 šermířsko-ohňová show umělecké agentury Pranýř
ZÁVĚR
A co čeká na návštěvníky dále? Český pohár v hodu sekyrou – zúčastnit se může každý příchozí, soutěž o nejhezčí masku, turnaj pro děti, které si budou moci vyzkoušet střílení z luku, kuše a obléci si zbroj rytíře, Krakonošova losovačka o hodnotné ceny, maloskalští čerti s kovářskou dílnou, pletení velikonočních pomlázek skauty z Jilemnice, návštěva hrabat Harrachových, víly Izeríny a ducha Jizerských hor Muhu, stánkový prodej (trdelníky, dřevěné hračky, sýry, zdravé dobroty z rakytníku, koření, keramika, batikované výrobky, skleněná bižuterie, ručně malované šperky, perníčky – prodej a dílnička pro děti, výrobky z medu a různé druhy jiných dobrot), pouťové atrakce a k pohodě sobotního odpoledne uslyšíte a zažijete vystoupení jarmarečního hudebního tělesa Nešlapeto, irskou, skotskou a shetlandskou tradiční hudbu v netradičním pojetí hudební skupiny Alastair a nebude tu chybět ani letos kapela The Vintage Band, při jejíž vystoupení si přijdou na své fanoušci rock & rollu.

VSTUPNÉ ZDARMA!
Dopravní uzavírka ve městě 11:00 – 12:00 hodin!
Účast na vlastní nebezpečí!

PROSBA O SPONOZORSKÝ DAR NA POŘÁDÁNÍ AKCE PŘÍJEZD KRAKONOŠE
Příjezd Krakonoše je jedna z akcí, která má tu v Harrachově svou dlouholetou tradici a význam a proto si vás dovolujeme touto cestou oslovit s žádostí o poskytnutí příspěvku, který může být charakteru nejen finančního, ale i věcného.
Pokud se bude jednat o podporu finanční, posílejte, prosím, Vaše příspěvky na číslo účtu:
19-1263085389/0800, VS 0013, pokud půjde o podporu věcnou, která by byla následně použita jako cena do Krakonošovy losovačky či jako cena do soutěží, je možno ji doručit do budovy Městského úřadu a to do kanceláře k p. Stehlíkové, která se nachází v 2. patře.

Všem, kteří se rozhodnou jakkoli přispět, předem velice děkujeme.

Za Město Harrachov
Lenka Stehlíková
referentka cestovního ruchu a propagace

 

Vítání jara s Krakonošem z loňského roku
Harrachovský Facebook »

 


Příjezd Krakonoše Příjezd Krakonoše Vodnická rodinka Příjezd Krakonoše Krakonoš 2011 - fotografie Krakonoš 2011 - fotografie setkání s Krakonošem 2012 setkání s Krakonošem 2012 Krakonoš v Harrachově


[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS