Zpět      Tisk     Všechny články

Harrachov se blýskne v Běžkotoulkách

12.1.2015 v 10:16

Oblíbený pořad Běžkotoulky tentokrát zavítal také do Harrachova a po natáčení dvou dílů Cyklotoulek, se k nám celý tým vrátil, aby natočil krásy Harrachova i v zimním období.

Harrachov - běžky

Po natáčení dvou dílů Cyklotoulek k nám do Harrachova zavítalo stejné složení, to znamená moderátor a herec Vilém Dubnička a kameraman Petr Válek, aby poznali krásy Harrachova i v zimním období a poslali tak své nabyté informace dále do světa prostřednictvím pořadu Běžkotoulky.

I přesto, že nám počasí vůbec nepřálo, všichni oslovení, kteří se jakýmkoliv způsobem propůjčili k natáčení, ukázali, že jsou správní horalé a že nějaká ta kapka deště a navíc ve večerních hodinách je nerozhodí ani náhodou. První, co utkvělo v paměti kamery, byl trénink malých skokánků na Kamlu, kteří zde pilně cvičili své nejdelší skoky na závody.  Při té příležitosti byl moderátorem pořadu vyzpovídán nejen jejich trenér František Vaculík, ale i jeho malí svěřenci. Poté následoval přesun na osvětlený stadion u hotelu Skicentrum, kde už na nás čekaly v plné běžkařské zbroji děti z běžeckého oddílu, které dirigoval jejich trenér Václav Čuřík. A poslední záběry prvního dne natáčení byly do kamery pořízeny z nového kluziště u harrachovské základní školy, kde se to v tu chvíli hemžilo hokejisty a malými krasobruslařkami.

Natáčení pokračovalo v pátek 9. ledna odpoledne, protože ráno se běžkotoulalo v Desné, se kterou se Harrachov rozpůlil o celkový čas pořadu. Harrachov využil možnosti a představil divákům svou známou sportovní osobnost, která se zabývá sportem, který chtě nechtě upoutá pozornost každého – mushingem (jízda se psím spřežením), a tou je Soňa Klikarová, jejíž sbírka medailí a pohárů je skutečně záviděníhodná. Úplného závěru natáčení se ujal pan místostarosta Jaroslav Čech se svým doprovodem Josefem Beranem. Ti běžkotoulařskému týmu ukázali jednu z nejoblíbenějších běžkařských tras Krkonošské magistrály vedoucí kolem Mumlavského vodopádu, po které se běžkaři dostanou na ta nejhezčí místa hřebenů našich hor a nezapomněli také představit ani novinky pro naše návštěvníky – StartPointy (nástupní místa pro běžkaře) a projekt Bílé Stopy, do něhož jsme od loňského roku zapojeni.
Harrachov v Běžkotoulkách ukázal, že sportu chtiví nadšenci nemusí být závislí pouze na denním provozu sportovišť, ale že tu umíme nabídnout sportovní vyžití i ve večerních hodinách a že se snažíme běžkařům usnadnit přísun informací o stavu běžeckých tratí, které jsou potřebné pro to, aby zážitek ze sportu byl naplněný radostí.

Poděkování patří: výše zmíněným trenérům Václavu Čuříkovi, Františku Vaculíkovi a jejich malým svěřencům, Jaroslavu Čechovi, Josefu Beranovi, Leoši Zavřelovi, Soně Klikarové a psí tahounce Jirky Krejčího – Orce.

Vysílací časy Běžkotoulek z Harrachova a Desné:
Premiéra: ČT sport – sobota 17. 1. – 13:50
Opakování: ČT sport – neděle 18. 1. – 16:35
ČT sport – neděle 18. 1. po půlnoci – 05:10
ČT sport – pondělí 19. 1. – 11:55

Pořad Běžkotoulky »
Harrachovský Facebook »

 


Běžkotoulky v Harrachově Běžkotoulky v Harrachově Běžkotoulky v Harrachově


[ dh ] Lenka Stehlíková

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS