Zpět      Tisk     Všechny články

Harrachovská biatlonistka zlatá ve štafetě

8.1.2015 v 17:57

V zahajovacím závodě IV. kola Světového poháru v německém Oberhofu doběhla štafeta s harrachovskou rodačkou Evou Puskarčíkovou na prvním místě.

Puskarčíková

České biatlonistky vyhrály v kvartetu s naší Evou Puskarčíkovou po více než 17 letech štafetu Světového poháru. Biatlonistka Veronika Vítková završila skvěle rozjetý závod, který načala právě Eva Puskarčíková - nejmladší členka týmu zajela první úsek parádně, na ni navázala Gabriela Soukalová a Vítkové předávala Jitka Landová. Češky podaly skvělé běžecké výkony a výborně střílely. Puskarčíková a Soukalová dobíjely jednou, Landová dvakrát a Vítková třikrát.

„Už od rána jsem byla hodně nervózní z toho, jak to bude po vánočních svátcích vypadat. Ale se startem to ze mě spadlo a žádné napětí jsem si nepřipouštěla. Nevím, zdali to znamená naši příslušnost ke světové špičce, ale pro mě to je určitě motivace do budoucna. Úžasná zkušenost.“
Eva Puskarčíková po závodě


V Oberhofu to bude ještě dost napínavé, zbývají další dva závody žen:

  • 9.1.2015 14:30 sprint 7,5 km ženy
  • 11.1.2015. 11:15 závod s hromadným startem 12,5 km ženy

Už v prosinci dojely holky třetí ve štafetě v Hochfilzenu a naznačily své možnosti. I tentokrát první úsek Eva zvládla dobře, s jedním dobíjením na čelo ztrácela jen něco málo přes deset sekund.
Děkujeme za nádherné sportovní výkony a zároveň gratulujeme
k mimořádnému úspěchu!

Profil na webu Biatlon.cz »
Harrachovský Facebook »

 

Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková

Začínala se zimními sporty v Harrachově, nyní závodí za SKP Jablonec.

Do světového poháru v biatlonu se zapojila v roce 2012, kdy v rámci ženských štafet v německém Oberhofu skončila na 11. místě. V individuálních závodech světového poháru startovala poprvé v sezóně 2013/2014. Při všech čtyřech startech, kterých se v roce 2013 zúčastnila, dokázala bodovat.

Na mistrovství Evropy 2013 v bulharském Bansku získala stříbrnou medaili ve štafetě (složení Jitka Landová, Lea Johanidesová, Eva Puskarčíková a Veronika Zvařičová). Zúčastnila se Zimních olympijských her 2014 v Soči.

Rozhovor s Evou Puskarčíkovou ještě před zimními olympijskými hrami v Soči si můžete přečíst v loňském únorovém vydání Harrachovského Zpravodaje ZDE.


Eva Puskarčíková Eva Puskarčíková

Fotografie: www.biatlon.cz


[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS