Harrachov ocenil své sportovní hvězdičky

17.12.2014 v 09:04

Harrachov je sice malým horským městečkem, ale i přesto poměrně velká část zdejších obyvatel sportem doslova žije.

Harrachov - nej sportovci

A radosti ze sportu zde umí využít nejen dospělí, ale i děti všech věkových kategorií. Některé z nich jsou talentem obdařené od přírody tzn., že vlohy podědí po svých rodičích či prarodičích a některé z nich si svou sportovní slávu musí vydřít od prvopočátku. A ti nejlepší sportovci se po právu dočkali ve středu 10. prosince ocenění naší starostkou Evou Zbrojovou a místostarostou Jaroslavem Čechem, kteří poblahopřáli nejen samotným sportovním hvězdičkám, ale i jejich rodičům a trenérům, protože samozřejmě i ti mají obrovskou zásluhu na dosažených úspěších svých svěřenců.

Harrachovské děti si vybojovali své místo na slunci v těchto disciplínách: biatlon, kde krom jiných zářila Anna Puskarčíková, která následuje úspěchy své sestry Evy (vyhrála Český pohár 2014 a umístila se na 24. místě na SP v USA), v běhu na lyžích byla oceněna Nella Benešová, která obsadila nejen 1. místo v Poháru Libereckého kraje, ale byla dokonce vyhlášena i lyžařkou sezóny Libereckého kraje. A jelikož je Harrachov známý především díky svým skokanským můstkům, máme přirozeně velké zastoupení šikovných dětí i v kategorii skok a severská kombinace, kde především dědečky Ludvíka Šablaturu a Horsta Slavíka potěšilo již zmíněné poděděné nadání jejich vnoučat Petra Šablatury (např. 1. místo MČR ve skoku na lyžích) či Šárky Slavíkové, která je v Harrachově jediným dívčím elementem v této disciplíně. A když už jsme u zimních sportů, nesmíme zapomenout ani na alpské lyžování, ve kterém nejen Harrachov, ale celou naši republiku reprezentuje Tereza Kmochová. Nad jejími vynikajícími výsledky se až tají dech. Získala 5 x zlatou medaili na MS neslyšících, stříbrnou medaili na MČR a dokonce byla vyhlášena i jako nejlepší handicapovaný sportovec roku. Ale nadané děti máme i na fotbalovém hřišti, kde družstvo mladších žáků vyhrálo okresní přebor 2013/2014 či v nohejbalu, kde Harrachov zdárně zastupuje Milan Kučera (1. místo na MČR v kategorii jednotlivců i dvojic).

Takže určitě je zde obrovská šance, že z těchto hvězdiček vyrostou hvězdy, které nás budou reprezentovat i na soutěžích mezinárodního významu a půjdou tak ve šlépějích sportovců, jejichž startovní čára ve sportovní kariéře započala právě v Harrachově. Výborným příkladem jsou letošní ZOH, kde ČR reprezentovalo dokonce šest Harrachováků (Eva Puskarčíková – biatlon, Dušan Kožíšek – běh na lyžích, Tomáš Slavík – severská kombinace, Miroslav Dvořák – severská kombinace, Antonín Hájek a Lukáš Hlava – skoky na lyžích).

Podrobné výsledky:

BIATLON – SKP Harrachov (trenér Jan Zapadlo)

Chlupová Adéla               2. místo štafety, 3. místo závod s hromadným startem léto

Morávek Michal              2. místo MČR léto

Benešová Alena              3. místo MČR stíhací závod zima, 2 x2. místo mezinárodní závody juniorů

Puskarčíková Anna         vítězka Českého poháru zima 2014, SP – 24. místo (USA)