Zpět      Tisk     Všechny články

Harrachov potěšil fanoušky outdooru

31.10.2014 v 18:51

Ve dnech 24. - 26. 10. proběhla v hotelu Fit Fun harrachovská premiéra Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

Návštěvníci tohoto festivalu mohli vidět nejen filmy nabité dobrodružstvím, ale na každý den pro ně byla přichystána beseda se zajímavými hosty. V pátek byl ve znamení ochrany pralesů na Sumatře. Konkrétně jde o unikátní česko – indonéský projekt Green life, který přijeli představit jeho zakladatelé Milan Jeglík a Zuzka Koloušková.Ti nejenže skupují pralesní pozemky za účelem jejich záchrany pro budoucí generace, ale např. vysvobozují mnohdy i kriticky ohrožené druhy zvířat z černých trhů či pomáhají, společně s dobrovolníky, tamějšímu národnímu parku v boji proti pytlákům.

V sobotu se těšil velkému zájmu film z produkce Sherpas Cinema Into The Mind, kde se díky ohromujícímu kameramanskému umu ve spojení s adrenalinovými sporty rozbušilo srdce snad každému z přítomných, ale krom toho příchozí zaujala i beseda s MUDr. Alešem Rybkou, který strávil 380 dní na Antarktidě a jako jediný Čech zde, na italsko-francouzské polární stanici, prováděl lékařský a biologický výzkum pro Evropskou kosmickou agenturu (ve spolupráci s NASA).

V neděli byl festival zakončen opět dvěma bloky filmů s outdoorovou tématikou a besedou na téma: Mé povolání? Horský vůdce aneb co obnáší pracovat jako profesionální horský vůdce. O tom přišel povyprávět horolezec, skialpinista a člen Mezinárodní a české asociace horských vůdců Zdeněk "Háček" Hák, který má dobrodružství a pořádnou dávku adrenalinu součástí pracovní náplně.

Věřím, že i Mezinárodní festival outdoorových filmů se stane další z akcí, která se zařadí mezi pravidelně konané tu u nás v Harrachově.

A na závěr bych velice ráda poděkovala panu řediteli hotelu Fit Fun – Petru Schiefertovi, který nám pro pořádání festivalu poskytl úžasné zázemí a společně s jeho týmem zajistil hladký průběh akce, paní starostce Evě Zbrojové a Radě města Harrachova za podporu, Danku Hlouškovi, Janě Draslarové, Mgr. Jiřímu Paulů z KD Jilemnice a samozřejmě besedujícím: Zuzce Kolouškové a Milanu Jeglíkovi z projektu Green life a mým kamarádům MUDr. Alešovi Rybkovi a Zdeňku Hákovi – Háčkovi.

Za Město Harrachov
Lenka Stehlíková
referentka cestovního ruchu a propagace


Harrachovský Facebook »


MFOF MFOF MFOF

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS