Zpět      Tisk     Všechny články

Dřevosochařská díla mají už své majitele

30.7.2014 v 12:58

Pětice dřevosochařů, která k nám přijela ze všech koutů republiky, vytvořila z kusu dřeva parádní kousky v podobě Krakonoše, vodníka, vlka z pohádky o Karkulce, draka i s princem Bajajou nebo stromového barového stolečku.

Ve dnech 23. – 26. 7. 2014 proběhl v areálu pensionu Bílá voda I. ročník Svatoanenského dřevosochání, který byl zakončen v sobotu 26. 7. dražbou dřevosochařských děl vytvořených na téma Pohádka česká a Strom. Zároveň zde probíhal doprovodný program v podobě biketrialové show Honzy Sladkého, vystoupení vrchlabské kapely Vacancy, soutěže či ukázek troubení na lesní rohy, čehož se ujali studenti trutnovské lesnické školy.

Pětice dřevosochařů, která k nám přijela ze všech koutů republiky, vytvořila z kusu dřeva (borovice vejmutovky) parádní kousky v podobě našeho pána hor Krakonoše, vodníka, vlka z pohádky o Karkulce, draka i s princem Bajajou nebo stromového barového stolečku. O nejlepší soše rozhodovala nejen odborná komise, ale i samotní návštěvníci, kteří obdrželi očíslovaný pivní tácek s pěti modřínovými šiškami. Vyhrála socha s nejvyšším počtem šišek, což byl v tomto případě vlk z Karkulky, a navíc majitel tácku měl šanci vyhrát jednu z cen, kterou do soutěže věnovala např. firma Husqvarna, Medovník či Pivovar Bernard.

Dražba soch byla započata naší paní starostkou a panem místostarostou, kteří na úvod přítomným předvedli bezchybnou souhru při řezání březového špalku dřevařskou pilou, a za toto divácky atraktivní zahájení byla paní starostka odměněna ručně vyřezávaným erbem Města Harrachova.

Moderování dražby se originálním způsobem ujal biketrialista Honza Sladký, který si odbyl premiéru v této roli a podařilo se mu „prodat“ nejen všechny sochy, ale navíc návštěvníky svým osobitým a stylovým podáním příjemně pobavil. Pokud jste neměli možnost sochy vidět na akci, tak např. vlka z Karkulky můžete omrknout na Pensionu Renata v Ryžovišti a drak s princem Bajajou budou střežit areál všeho dění - pension Bílou vodu.

Věřím, že kdo se akce zúčastnil, nelitoval, a dobře se bavil od začátku až do konce. A moc bych si přála, aby bylo Svatoanenské dřevosochání událostí, která bude mít v kalendáři harrachovských letních akcí svou pevnou pozici.

Pro mě osobně byla radost spolupracovat se všemi, kteří se akci jakkoli podíleli, vznikla skvělá parta, která je vždy základem pro úspěšnou realizaci. Poděkování patří především Ing. Jiřímu Vorlíčkovi, šikovným dřevosochařům – Mirkovi Grossovi, Láďovi Sedláčkovi, Radkovi Pluháčkovi, Hubertu Bartákovi a Standovi Cibulkovi, partnerům akce: Husqvarna, Pivovar Bernard, Medovník, Vojenské statky a lesy ČR, Dankovi Hlouškovi, Čermákovým a Hladíkovým z pensionu Bílá voda, kteří se po celou dobu vzorně o naše dřevosochaři starali a v sobotu napojili a nasytili všechny příchozí, rádiu RCL jako mediálnímu partnerovi akce, Karlovi Hanušovi za ochotný převoz vytvořených soch, naší partě z městské údržby a samozřejmě nesmím zapomenout ani na vždy výborně naladěné členy kapely Vacancy a biketrialistu Honzu Sladkého.

Za Město Harrachov
Stehlíková Lenka
referentka cestovního ruchu a propagace


Dřevosochání - Léto 2014 Dřevosochání - Léto 2014Dřevosochání - Léto 2014


Podívejte se na možnostiubytování v Harrachově:

Seznam ubytování v Harrachově

Sledujte naše Facebookové stránky

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS