Zpět      Tisk     Všechny články

Svatoanenské dřevosochání

23.7.2014 v 21:37

Ve dnech 23. až 26. července se bude konat v Harrachově u penzionu Bílá voda první ročník Svatoanenského dřevosochání. Přijďte vybrat nejlepší sochu či řezbu ze dřeva a zároveň se dobře pobavit!

Návštěvníci této netradiční akce se na vlastní oči přesvědčí nejen o tom, jak s pomocí motorové pily nebo dláta vznikne umělecké dílo ze špalku dřeva, ale také mohou svým hlasem rozhodnout o nejlepší soše či řezbě při závěrečné vernisáži.

Celkem pět dřevosochařů a řezbářů, mistrů ve svém oboru, ve své práci zhmotní témata Pohádka česká nebo Strom. Díla budou sochána do borovice vejmutovky a některá z nich dosáhnou výšky až dva metry.

Pomyslným vrcholem Dřevosochání a Řezbářství bude vernisáž na místě konání akce, která se uskuteční v sobotu 26. července od 16 hodin, a na které návštěvníci vernisáže vyberou nejlepší z vystavených uměleckých děl. Každý příchozí dostane při vstupu do areálu sálu 5 modřínových šišek, prostřednictvím kterých může dát svůj hlas nejlepší soše či řezbě. Díla, která získají nejvíce modřínových šišek, se stanou vítězem veřejného hlasování. Hodnocení bude také provádět odborná komise pod vedením moderátora vernisáže biketrialisty Honzy Sladkého, takže se návštěvníci mohou těšit opět na parádní show. Součtem obou výsledků bude stanoven vítěz Dřevosochání, který obdrží hlavní cenu - motorovou pilu od partnera akce, firmy Husqvarna. Pro návštěvníky vernisáže je připravena soutěž o hodnotné ceny od dalšího partnera akce, rodinného pivovaru Bernard z Humpolce. Při vernisáži rovněž zazní lesní rohy a pro návštěvníky je připraveno také jedno „historické“ překvapení.

Doprovodný program u penzionu Bílá voda v sobotu 26. července:
14.00 – 15.30 zahájení akce vrchlabskou kapelou Vacancy (pop-rock, punk)
15.30 – 15.45 biketrialová show Honzy Sladkého
16.00 – 17.00 dražba dřevosochařských děl
17.00 – 17.15 biketrialová show Honzy Sladkého
17.15 – 18.30 zakončení akce vystoupením kapely Vacancy

VSTUP ZDARMA

Plakát akce

Pořadatelem akce, která dokazuje, že i s motorovými pilami a dláty se ze dřeva dají vytvářet trvalé a estetické hodnoty v podo - bě soch a obrazů je Město Harrachov a Ing. Jiří Vorlíček zakladatel muzea motorových pil na zámku v Ratajích nad Sázavou.


Fotografie z prvního dne:

Dřevosochání - Léto 2014 Dřevosochání - Léto 2014Dřevosochání - Léto 2014
Dřevosochání - Léto 2014 Dřevosochání - Léto 2014Dřevosochání - Léto 2014


Podívejte se na možnostiubytování v Harrachově:

Seznam ubytování v Harrachově

Sledujte naše Facebookové stránky

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS