Zpět      Tisk     Všechny články

Bez bariér podél řeky Kamenice

23.6.2014 v 16:20

Stejně jako po předešlé čtyři roky se v Harrachově sešli místní průvodci s hendikepovanými turisty ze Zrnka naděje a uspořádali společně dvoudenní akci s názvem Harrachov bez bariér.

Stalo se již skvělou každoroční tradicí, že do Harrachova těsně před letními prázdninami zavítají členové ze sdružení Zrnko naděje, aby zde „otestovali“ turistické trasy, které je možno absolvovat na invalidním vozíku či s kočárkem a umožnit tak, vychutnat zdejší krásu horské krajiny všem bez rozdílu.

Tento rok byla vybrána středně lehká trasa podél řeky Kamenice pramenící ve výšce 1100 m n. m a kde lze cestou na řece pozorovat řadu přehrad, které zde byly postaveny v období před druhou světovou válkou. Tato cesta musí být rájem pro každého, kdo v Krkonošských luhách a hájích hledá ta nejpoklidnější místa, kam běžné turisty nelákají snad žádné turistické mapy, ani zde nevedou rušné cyklostezky. Také naši turisté si této výjimečnosti pěkně užili a po cestě dětem mimo jiné připravili speciální program se zpěvem a šátky. Detailní popis trasy bude již brzy umístěn mezi tipy na výlety. Taková horská túra se také samozřejmě neobejde bez doprovodu lidí, kteří vozíčkářům v případě potřeby pomohou s překonáním překážek nebo rozmarů počasí. Takových pomocníků je během konání akce naštěstí vždy dost a proto bylo v minulosti překonáno i pár náročnějších terénů. (Viz odkazy níže) K příjemnému překvapení všech přítomných se na cestu s vozíčkáři vypravila i harrachovská starostka Eva Zbrojová s rodinou.

Po návratu do Harrachova následovalo opět velice příjemné společné posezení u Pensionu K a předání památečních diplomů všem účastníkům. Velký úžas pak dětem zajistil svou osobní účastí samotný pán hor Krakonoš. Druhý den Harrachov na pozvání navštívili tricyklisté David Vondráček s Jirkou Hindrem, kteří závodí na speciálních kolech a mají v tomto sportu již mnoho úspěchů včetně např. bronzové medaile z letních Paralympijských her v Londýně 2012. Kluci nám přivezli ukázat i speciální Tricykl, na kterém závodí. Od sportovního dění jsme se přesunuli ke hře trixeso od doktora Pacičky. David a Jirka si z klobouku vylosovali hráče na dva týmy a už se hrálo. Bylo to trošku náročnější než u běžného pexesa, kde se hledají dva stejné obrázky (u trixesa se hledají tři). Však smích i jásot nad nalezením obrázků v nás vzbuzovat ten správný adrenalin. Hra byla napínavá jak pro dospělé i pro děti do poslední minuty hry, kde výsledek byl vyrovnaný. Velký obdiv také sklidila prezentace  motorově poháněného invalidního vozíku, který nám přišel předvést pan Koos van den Berg. Už nyní se těšíme, že se nám za rok při šestém ročníku akce "Harrachov bez bariér" podaří najít další zajímavě vedené trasy.


Harrachov bez Bariér 2014 Harrachov bez Bariér 2014 Harrachov bez Bariér 2014
Harrachov bez Bariér 2014 Harrachov bez Bariér 2014 Harrachov bez Bariér 2014
Harrachov bez Bariér 2014
Harrachov bez Bariér 2014 Harrachov bez Bariér 2014 Harrachov bez Bariér 2014
Harrachov bez Bariér 2014 Harrachov bez Bariér 2014 Harrachov bez Bariér 2014Procházka podél řeky Kamenice je je opravdovým rájem pro všechny romantické duše
Trasy pro vozíčkáře:

ik 1. K vodopádu (okruh Harachovem) »

vyska
Výškové převýšení: 163 m line Délka trasy: 7,7 km

ik 2. Na Orle »

vyska
Výškové převýšení: 110 m line Délka trasy: 13 km

ik 2. Na Jizerku »

vyska
Výškové převýšení: 180 m line Délka trasy: 11 km

ik 2. Na Labskou boudu »

vyska
Výškové převýšení: 170 m line Délka trasy: 7,5 km

Akci s místními průvodci odborně zaštiťuje spolek Zrnko naděje. Důležité zázemí poskytl Pension K, na občerstvení přispěla firma Do krabičky.cz a v neposlední řadě nechybí ani podpora od města Harrachova. Speciální poděkování patří panu Konvalinkovi (TAXI Konvalinka), panu Benešovi (alias Krakonošovi) a paní Zbrojové starostce města.

Děkujeme všem, kteří se podílejí na organizaci akce a poskytují zázemí pro naše vždy usměvavé a milé kamarády ze Zrnka naděje.

ok Hotel Skicentrum www.hotelskicentrum.cz

ok Pension K pensionk.atlasweb.cz

ok Taxi Konvalinka tel: 777 288 470

ok Dobrovolníci a průvodci www.harrachov.cz

ok Zrnko naděje zrnkonadeje.webnode.cz

Už nyní se těšíme na další setkání zde v Harrachově.

Pro více informací navštivte stránky zrnkonadeje.webnode.cz

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS