Zpět      Tisk     Všechny články

Rockový a komiksový Hauptmann

11.6.2014 v 13:30

Do česko-polského workshopového projektu "Rockový Hauptmann – tradice v mládežnickém vydání" byli zapojeni i dobrovolníci z řad harrachovských školních lavic.

S naším partnerským městem Szklarskou Porebou máme za sebou další úspěšný projekt, tentokráte zaměřený na komiksy a rockové muzicírování. Tento workshopový projekt nesl název Rockový Hauptmann – tradice v mládežnickém vydání a byli do něj zapojeni i dobrovolníci z řad harrachovských školních lavic. Projekt byl rozdělen na dvě části – na workshop komiksový a vokální. Komiksového workshopu se zúčastnili hoši ve složení: Vojta Poledno, Ondra Michálek, David Mencl, Heinrich Nestler a Christian Echtner a vokálního dívky ve složení: Maruška Ptáčníková a Bára Vetrová.Kluci se během čtyřdenního kurzu naučili techniku komiksových kreseb s profesionálním lektorem, který se živí kreslením už od svých 13 let a na závěr si každý z nových nadějných komiksových umělců odvezl dáreček v podobě komiksu, který byl sestavený z dílek všech účastníků, které vznikly během kurzu. A Maruška s Bárou si mohly vyzkoušet, jaké je to zpívat na téměř profesionální úrovni – památkou na tyto dny jim bude jejich nazpívaná nahrávka. Účastníci vokálního workshopu se poté předvedli na koncertě se skladbou Hauptmanna, která byla pojata rockovým způsobem, výsledek byl mile překvapivý.


Zmiňovaný koncert proběhl 6. června v Parku Ducha Hor u Muzea Bratří Hauptmannů, kde mimo jiné vystoupily i kapely SHEEP, SILENT SASSION či v Polsku populární Vena Valley. V areálu parku si mohli návštěvníci při této příležitosti prohlédnout také výstavu složenou z komiksových děl účastníků komiksového workshopu. Na tento koncert měli možnost jet i harrachovští – zdarma byla zajištěna nejen doprava, ale i vstup. Tuto možnost sice využila hrstka místních, ale i tak věřím, že to byl pro ně příjemně strávený páteční večer.


A kdože byl ten Hauptmann? Vlastně bratři Hauptamannové? Gerhart Hauptamann byl otcem německého naturalistického dramatu a za svou tvorbu byl dokonce oceněn Nobelovou cenou za literaturu. Jeho bratr Carl proslul především sbírkou devíti legend o duchu hor – Krakonošovi, tudíž oba bratři obohatili nejen kulturu česko-polského pohraničí, ale evropskou kulturu všeobecně.

Za město Harrachov Lenka Stehlíková
referentka cestovního ruchu a propagace

Další fotografie naleznete v galerii zde »


Hauptmann Hauptmann Hauptmann
Hauptmann Hauptmann Hauptmann

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS