Zpět      Tisk     Všechny články

Please The Trees vystoupí a zasadí strom

21.5.2014 v 08:15

Už tento v pátek od 21 hodin v restauraci Varšavjanka vystoupí jedna z nejoriginálnějších českých kapel Please The Trees, která do Harrachova zavítá po svém turné v USA.

Krom toho frontman kapely Václav Havelka je s Harrachovem spjat nikoliv jen připravovaným koncertem, ale navíc tu vyrůstal, takže se dá říci, že si přijede zahrát mezi své staré známé. Vždyť mnoho Harrachováků bylo u zrodu jeho hudební kariéry, kdy zde vystupoval se svou první kapelou Last Exit.

Vstupné na koncert, který začíná v 21.00 hodin na Varšavjance je pouhých 100 Kč.

Sázení stromu proběhne druhý den po koncertě
Kapela se s místem pořádání svého koncertu loučí netypickým, ale o to více milým způsobem - vysazením stromu, čímž se tímto aktem posvětí vztah kapely nejen s fanoušky, ale i místem, kde vystupovala. Takže ani Harrachov nebude výjimkou a bude se moci v sobotu 24. května pochlubit tím, že má strom, konkrétně lípu, vysazenou kapelou Please The Trees. Sázení stromu proběhne v 10 hodin na Včelí stezce na Rýžovišti.

Prozraď nám trochu víc o Please The Trees Project
"Je pro nás důležité jít za hranice hudby a poukázat, v jakém kontextu se kapela pohybuje, co reprezentuje. Když dnes někde hrajeme, domlouváme se dopředu s pořadatelem, zda tam můžeme také vysadit strom. Jde nám o to posvětit tímto aktem vztah kapely s fanoušky, a tím místem. Fotky vysazených stromů zanášíme do mapky na internetu. Projekt jsme začali někdy v roce 2010 s kamarádem Johnem Reynoldsem v New Yorku. John je zahradník a muzikolog. Sám potají po New Yorku vysazuje stromy a podnítil k tomu i nás, abychom tak abstraktně naplňovali název kapely" říká Vašek v rozhovoru pro Harrachovský zpravodaj.
Celý rozhovor čtěte zde:

Kapela vyhrála v roce 2013 cenu Anděl v kategorii alternativa za své třetí album A Forrest Affair, kterou uděluje Akademie populární hudby. Album nahrála ve studiu ve Spojených státech amerických a s producentem Jonathanem Burnsidem.

 

Pozvánka na Facebooku »
Stránky Please The Trees »
Videa »
Mapa stromů »

Takže v pátek 23. 5. od 21 hodin v restauraci Varšavjanka, těšíme se na Vás!


Zubačka

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS