Zpět      Tisk     Všechny články

Rockový Hauptmann: kresba a komiks

14.5.2014 v 15:22

Od 26. do 29. května zveme k účasti na zajímavých workshopech určených mládeži základních a středních škol ze Sklářské Poruby a Harrachova.

Jak namalovat komiks anebo satirickou kresbu? Co je třeba podniknout, aby si člověk mohl zazpívat na velkém pódiu s profesionálním ozvučením i osvětlením? Odpověď na tyto otázky dostanete, když se zúčastníte projektu „Rockový Hauptmann“ ve Sklářské Porubě v Polsku, organizovaného tamním Městským střediskem kultury, sportu a místních aktivit. Projekt je  spolufinancovaný Evropskou unií v rámci Evropského fondu pro regionální rozvoj a z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím Euroregionu Nisa.

Od 26. do 29. května zveme k účasti na zajímavých workshopech určených mládeži základních a středních škol ze Sklářské Poruby a Harrachova:

  • workshopy zaměřené na komiks a satirickou kresbu – naučíte se, jak přenést své myšlenky na papír. Každý další den bude zajímavým příběhem ve světě komiksu a satirické kresby.
    Na programu bude např. ukázka, jak kreslit (lektor), praktické úkoly pro účastníky, hry společné pro všechny členy skupiny (společné kreslení na velký formát), přednáška nebo multimediální prezentace. Práce vytvořené během workshopů budou zveřejněny v podobě kalendáře na rok 2015 – což může být pěkný dáreček pro rodinu a kamarády!!!
  • vokální workshopy – právě tady budete mít možnost vystoupit jako supportující skupina známé mládežnické kapely Vena Valley. Nejste si jisti, zda to zvládnete?  Nebojte se, lektor vám poradí.

Zajišťujeme překladatele a bus, který vás každý den přiveze na místo konání akce. Navíc se během workshopů dozvíte, jak aranžovat nebo vytvořit doprovod k hudebním skladbám.

Pravidla účasti na workshopech komiksu a satirické kresby »

Přihlašte se již dnes! Počet míst je omezen.


Koncert – 6. června vás zveme na koncert známé polské mládežnické skupiny Vena Valley!
Ve stejný den dále vystoupí:

  • česká rocková skupina SILENT SESSION
  • polská skupina SHEEP
  • účastníci vokálních workshopů
Pro všechny, kdo máte zájem přijet se podívat na koncert, bude zajištěn bus na autobusové zastávce Harrachov Sklárna, který vás zdarma vyzvedne v Harrachově v 16.30 hod. Návrat ve 20.30 hod. 
Místo – Park Ducha Hor u Muzea Bratří Hauptmannů, ulice 11. listopadu. Začátek v 17.00 hod.

Více informací a přihlášky na workshopy i koncert na Městském úřadě v Harrachově, tel. 481 540 504 Těšíme se na vás!

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS