Zpět      Tisk     Všechny články

Férová snídaně na louce u sv. Ambrože

17.4.2014 v 11:29

Harrachov se v letošním roce zapojil do piknikového happeningu na podporu fair trade, který se koná při příležitosti Světového dne pro fair trade.

Férová snídaně

Přijďte v sobotu 10. května v 10 hodin férově posnídat na harrachovskou Včelí naučnou stezku!


A v čem spočívá taková férová snídaně?
Konkrétně v Harrachově můžete posedět a posnídat s přáteli na naší harrachovské Včelí naučné stezce, kde k tomuto účelu od 10 hodin poslouží louka u patrona včelařů – sv. Ambrože, který se nachází na nejvyšším bodě stezky, a dopřát si tak i krásného výhledu na údolí Rýžoviště za příjemného včelího bzukotu. S sebou si přibalte nejen deku a snídani v podobě férových výrobků či vlastnoručně upečené dobroty z férových či regionálních surovin, ale i příjemnou společnost a uvidíte, že den započatý takto příjemným způsobem bude hnedka krásnější. A pokud se zadaří, budete moci ochutnat i první letošní harrachovský med! Férová snídaně se koná i za deště, v Harrachově to bude ve Včelím aromacentru.


A co se vlastně skrývá pod slovíčky fair trade? Fair trade je spravedlivý obchod, kde jsou pro výrobce např. z rozvojových zemí Afriky, Asie či Latinské Ameriky nastaveny férové obchodní podmínky, které jim pomáhají vymanit se z chudoby a žít tak důstojným životem. Takže nákupem těchto výrobků vyjádříte solidaritu a úctu k jejich práci a výsledkům jejich práce, což mohou být produkty v podobě např. kávy, čokolády, ovoce, čajů, bavlny atd. Fair trade výrobky poznáte snadno díky ochranné modrozelené známce na obalu, stačí se jen pozorně dívat, určitě ji nepřehlédnete. Nakoupit je můžete na např. v drogeriích DM, Kauflandu, Intersparu, v obchodech Marks & Spencer nebo v obchodech zaměřených na zdravou výživu.


„Mnoho českých prodejců nevěří, že etické výrobky mají své místo na jejich regálech. Férovou snídaní prodejcům jasně říkáme: chceme kupovat fair trade a máme zájem o výrobky vyrobené v důstojných podmínkách!," www.ferovasnidane.cz

Pozvěte všechny přátele, známé a rodinu! Dobrá parta je základ každého pikniku.

Za včelí stezku a město Harrachov
Stehlíková Lenka referentka cestovního ruchu

Událost na facebooku najdete zde www.facebook.com

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS