Zpět      Tisk     Všechny články

Sníh při MS v letech na lyžích

4.3.2014 v 08:39

Pořadatelé rozhodli o záložním opatření pro případ problému se sněhem "Mistrovství světa bude, sníh problém není, to nás neděsí," ujistil šéf organizačního výboru Rostislav Jozífek.

Harrachov - MS2014
Poslední velká akce v Harrachově byl loňský Světový pohár v letech na lyžích - fotografie zde

Pořadatelé museli přistoupit k výrobě sněhu novou technologií, a to na bázi škrábaného ledu. Jedná se o výrobu ledu, který se škrábe na jemné kousky a spojí se s už vyrobeným umělým sněhem.

Technici dorazili do Harrachova v pondělí 3. března. A od úterý budou celý týden produkovat tvrdý těžký sníh. Ten se smíchá s klasickým technickým sněhem. Vzhledem k teplému počasí nebude problém k propojení obou typů sněhu, přičemž závěrečná preparace dopadu mamutího můstku bude provedena o víkendu 8. a 9. března.

Díky tomu se může na můstek najet v úterý 11. večer. “Nájezdovou stopu máme již velmi kvalitně připravenou a ve středu 26. února jsme ji poprvé nařezali. Paradoxně vzhledem k teplému počasí se nám podařilo namrazit velmi kvalitní homogenní led pro nájezd bez pórů,” upřesňuje prezident organizačního výboru Rostislav Jozífek. “Pokud nenapadne 2-3 cm sněhu, budeme se muset spokojit s obdobným obrázkem, jako bývá obvykle na konci sezóny v Planici, kdy okolí mamutího můstku není bílé,” dodává prezident OV šampionátu.

Pokud se chcete v Harrachově během mistrovství světa v letech na lyžích ubytovat, tak žádné obavy z vysokých cen! Volné termíny za standardní cenu lze stále najít. Najděte si ubytování ihned zde.

Předprodej vstupenek a permanentek na
MS v letech na lyžích v Harrachově 13. – 16 . 3.2014 v TIC Harrachov.

Mamuťák Ve čtvrtek 13. března bude na programu kvalifikace, pátek a sobota bude patřit závodům jednotlivců, neděle potom soutěži družstev. Na šampionát přijede kompletní světová špička v čele s dvojnásobným olympijským vítězem Kamilem Stochem.

Zájem o MS bude u sportovních fandů obrovský, na sobotní závod je předprodáno již více než 50% kapacity adidas areny harrachov.

Proto raději doporučujeme, aby si fanoušci koupili vstupenky speciálně na sobotní závod v předprodeji.
Upozorňujeme na to, že z hlediska bezpečnostních a logistických důvodů je kapacita adidas areny harrachov omezena na cca 15 tisíc lidí. V případě, že by organizátoři zjistili, že poptávka po vstupenkách převyšuje nabídku, zvažují zbudování FUN ZÓNY s občerstvovacím stanem a velkoplošnou obrazovkou v prostoru běžeckého stadionu u hotelu Skicentrum. Ta by v případě zrealizování byla určena pro příchozí bez předem zakoupené vstupenky.

Vstupenky lze zakoupit na turistickém informačním centru: info.harrachov.cz/aktivity/harrachov/turisticke-infomacni-centrum/

Prodej online: www.eventim.cz/harrachov2014

Program

 

Internetové stránky harrachov2014.cz
Sledujte naše Facebookové stránky


[ dh ] Zdroj: harrachov2014.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS