Zpět      Tisk     Všechny články

Harrachováci do Soči!

31.1.2014 v 18:52

Na Zimní olympijské hry 2014 do ruské Soči odletěli i odchovanci Ski klubu Harrachov. V nominaci nechybí zkušení borci ani mladé naděje.

Harrachované do SOČI

Na ZOH 2014 do ruské Soči odcestovali dnes i odchovanci Ski klubu Harrachov. V nominaci nechybí zkušení borci ani mladé naděje. Jsou to skokani na lyžích Lukáš Hlava a Antonín Hájek, sdruženáři Tomáš Slavík a Miroslav Dvořák a biatlonistka Eva Puskarčíková. Ti všichni v Harrachově chodili do školy a začínali trénovat a závodit v našem Ski klubu. Věřili jsme, že v nominaci bude i Dušan Kožíšek, běžec, který se vždy vracel z MS nebo ZOH s výborným výsledkem. Nemáme však zastoupení jen mezi sportovci. Do Soči jedou i trenéři Luděk Šablatura, Láďa Šmíd za SK a trenéři SL David a Kuba Jiroutkovi. Všichni jim budeme držet u TV palce
Slavík Wolfgang

Znáte jiné tak malé městečko jako je Harrachov, které vychovalo tak úspěšné sportovce? Mnoho dalších olympioniků pak pochází či bydlí v blízkém okolí (Vrchlabí, Jablonec nad Nisou, Liberec,...)

Eva Puskarčíková: Přání na ZOH si nechám pro sebe
Eva Puskarčíková

Začínala jsi s během na lyžích, jaké jsi měla úspěchy?
Běh na lyžích jsem dělala od žáčků po starší dorost, nejdříve v Harrachově s Vencou Čuříkem a Vildou Šťulíkem, pak ještě v prvním ročníku na sportovním gymnáziu v Jablonci nad Nisou. Dařilo se mi asi nejvíc ve sprinterských disciplínách. Ve starším žactvu jsem byla 5. na MČR.

Blíží se ZOH v Soči, pro mnohé je to vrchol sportovní kariéry, ty jsi teprve na jejím začátku. S jakým očekáváním a přáním pojedeš do Ruska?
Ano je to vrchol i pro mě, ráda bych, kdyby se povedl nějaký pěkný výsledek. Bude to těžké, je to ve vysoké nadmořské výšce, tím to bude po běžecké i střelecké stránce náročnější. Přání o konkrétním výsledku si nechám pro sebe.

Těšíš se kromě závodů ještě na něco?
Moc se těším, že se podívám na místa, na kterých jsem ještě nebyla. Myslím si, že to bude i společensky velká akce. Jako biatlonisti nemíváme sportovní zájezdy spojené i s jinými sporty, bude hezké, že poznáme nové lidi.

Celý rozhovor s Evou Puskarčíkovou si můžete přečíst už příští týden v únorovém vydání Harrachovského Zpravodaje.


Sledujte naše Facebookové stránky

[ dh ] zdroje: Detlef Eckert, Facebook, W. Slavík, J. Endler

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS