Zpět      Tisk     Všechny články

Perla zimních sportů a relaxace

13.12.2013 v 09:35

Zimní sezona v Harrachově se naplno rozjíždí, na své si zde přijdou všichni: zkušení lyžaři i začátečníci, snowboardisté, běžkaři, rodiny s dětmi a samozřejmě také návštěvníci, kteří hledají kvalitní wellness relaxaci a čerstvý horský vzduch.

info Harrachov pro zkušené lyžaře Horské středisko Harrachov nabízí ideální podmínky pro všechny náročné lyžaře a snowboardisty.

zima

Skiregion.cz Největší skiareál v České republice zastřešuje lyžařská střediska Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Rejdice a Příchovice společně nabízejí 6 lanových drah, 36 vleků, 40,5 km sjezdovek a 200 km upravovaných běžeckých tratí.

Samozřejmostí jsou kvalitní ski servisy, půjčovny lyžařského vybavení či lyžařské školy.

Lyžařské středisko Harrachov s řadou sjezdových a běžeckých tratí znají také dobře fanoušci skoků na lyžích. Na zdejších skokanských můstcích padlo několik světových rekordů a na závodech světového poháru se tu pravidelně potkává skokanská špička.
ik13. až 16. března 2014 - Mistrovství světa v letech na lyžích

zima

info Harrachov pro běžkaře
Krkonoše jsou protkány sítí upravovaných běžeckých lyžařských stop. Projekt krkonošského svazku měst a obcí svým rozsahem ojedinělý nejen u nás, ale i v zahraničí.

Běžkařské Krkonoše mají dvě páteře. Kondiční běžci využívají především Magistrálu, která se táhne od Harrachova přes pramen Labe, Mísečky, Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou do Žacléře.
Je protahovaná širokými rolbami a vyhovuje tedy bruslařům i klasikům. Navíc vede co nejvíce v lese a závětří, a dá se tedy v téměř celé délce využívat i za špatného počasí.

Můžete také navštívit famózně upravené běžecké tratě nedaleko Harrachova v polských Jakuszycích. Tento běžkařský ráj je stále častěji navštěvovanou příhraniční oblastí na polské straně Jizerských hor.

info Harrachov pro relaxaci
Jen si představte víkend nebo týden v lázních nebo wellness hotelu v Harrachově. Budou si Vás považovat a hýčkat, připraví Vám procedury, masáže a příjemné zážitky podle Vašeho přání. Můžete si zalyžovat, vyzkoušet běžecké trasy, nebo prostě nechat plynout čas u kávy nebo čaje v některé z kaváren.

welness

info Doporučené hotely s nabídkou wellness:

Wellnes Hotel Svornost

OREA Vital Hotel Sklář

Wellness Hotel Harrachovka

Hotel FIT FUN

Hotel Skicentrum

Hotel Centrum

Hotýlek U hraběte Harracha


info Harrachov pro rodiny s dětmi
Nedotčená příroda, menší lyžařská střediska, lehké až středně obtížné sjezdovky, rodinné balíčky - to jsou ideální podmínky pro rodinnou dovolenou v Harrachově. Specialistou na děti v Harrachově je lyžařská škola B+B v Harrachově, která má vlastní "areálek" v lokalitě Zákoutí (u koupaliště) se třemi vleky. DVA DĚTSKÉ VLEKY "SNOW BEACH - BABY LIFT" vhodné pro děti a začátečníky jsou na Rýžovišti a provozuje je Lyžařská škola Classic. Další cvičná louka Hilbert pro děti je v samém centru města – na kopečku zvaném Milerák (za Rotundou), nebo další dva dětské vleky „SNOW BEACH“, které provozuje Lyžařská škola PLOC

info Harrachov pro snowboardisty
Svůj prostor na českých horách mají i snowboardisté. V Snowboardovém park vedle skokanských můstků a snowparku Jiskra Harrachov mohou změřit své síly zkušení borci, ale i začátečníci

zima

info Skialpinistické trasy

Správa Krkonošského národního parku v letošní zimní sezóně poprvé umožní skialpinistům zkusit své umění na osmi povolených trasách

info Harrachov pro netradiční zážitky
S historií Harrachova je úzce spjata výroba skla a ve zdejší sklárně s muzeem skla můžete vyzkoušet také pivní lázně. V pivovarské restauraci pro vás mají připraveny i večerní akce - stylová večeře v pivovaru Harrachov s tradičními pivovarskými specialitami a živou hudbou.

pivovar


info SKIBUSem zadarmo do Harrachova

Zdarma Vás ráno dopravíme pohodlnými autobusy do Harrachova přímo ke sjezdovce a odpoledne zase zpátky domů. Nevěříte? Pojďte si to vyzkoušet! Skibusy lyžaře ráno přivezou a odpoledne odvezou. Bez starostí s odstavením auta a skipas zakoupený v autobuse je dokonce ještě levnější než přímo ve středisku!

info Ubytování
Přehled ubytování v Harrachově

Aktuálně prezentujeme 144 ubytovacích zařízení.

info Sněhový zpravodaj - každý den na hlavní straně webu

Sněhový zpravodaj QR kód

QR

Získejte všechny údaje najednou bez zdlouhavého hledání:

Oficiální Turistické městské stránky Harrachov.cz


[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS