Zpět      Tisk     Všechny články

První adventní neděle v Harrachově

3.12.2013 v 08:08

První adventní neděli se slavnostně rozsvítil harrachovský vánoční strom za úvodního vystoupení dětí z místní mateřské a základní školy. Děti zpívaly koledy, tančily, hrály na flétny a mile tak všechny přítomné naladily na blížící se Vánoce.

Advent v Harrachově

Rok uplynul jako voda a naše malá skupinka, která chystá rozsvícení vánočního stromku děkuje všem, kteří přišli, aby se podělili o krásnou atmosféru, i když nebylo dokonalé počasí. Přišlo opravdu velké množství lidí a všichni si nedělní odpoledne evidentně užívali, i přes drobný déšť.

Na závěr si všichni společně zazpívali vánoční koledy a věřím, že domů odcházeli s hřejivým pocitem, že blížící se svátky budou naplněné láskou, pohodou a klidem a Nový rok přinese jen splněná přání a štěstí.

Radka Bališová Zamlarová

 

Projev starostky města Evy Zbrojové na adventním rozsvícení vánočního stromu

Vážené dámy, vážení pánové, milé děti. Dovolte mi Vás všechny srdečně přivítat na slavnostním rozsvěcení vánočního stromu. Opět se přiblížila doba vánočních svátků. Je mi ctí pokračovat v tradici těchto setkání, kterou založili a udržovali moji předchůdci, a kterou já mám moc ráda a snažím se ji dále rozvíjet. Je to krásný obyčej takto se zde každoročně scházet první adventní neděli, abychom společně rozsvítili vánoční strom a zahájili adventní čas v Harrachově.

Náš postoj k vánočním svátkům jako svátkům církevním může být jakkoliv rozdílný, přesto si myslím, že je to vzácná příležitost k upevnění rodinných a přátelských svazků, i příležitost vzpomenout na naše blízké, kteří již nejsou mezi námi.

Dnešním dnem začíná advent, doba končící Štědrým dnem, kdy se těšíme na sváteční chvíle křesťanských svátků plných pohody, sváteční nálady, zpěvu koled i vánočních chorálů. V adventním čase se i my dospělí tak trochu vracíme do dob svého dětství. Chystáme své domovy na příchod Ježíška, který obdaruje naše blízké a připravujeme tradiční vánoční dobroty. To vše s cílem společně strávit jeden z nejkrásnějších svátků v roce – Vánoce – společně se svými nejbližšími. Říká se, že o Vánocích se otvírají lidská srdce. Je to doba, kdy si dospělí vzájemně projevují více lásky, kdy ji více dávají najevo a nestydí se za ni. S postupem času si stále více uvědomuji, jakou cenu pro mě má moje rodina. Naši nejbližší jsou ti, kteří nás podpoří nejen v dobách dobrých, ale především v dobách zlých. A jsou to právě oni, kterým ve shonu a nedostatku času svoji lásku nedáváme najevo. Zkusme jim právě teď říci to, na co v běžném všedním životě zapomínáme. Řekněme jim, že je máme rádi, jak moc si jich vážíme, a že bez nich by náš život nebyl tím, čím je. Přeji vám, abyste si letošní Vánoce prožili co nejkrásněji ve zdraví a pohodě, abyste se v době svátků vzdálili všem všedním starostem.

Ráda bych na tomto místě poděkovala všem, kteří dnešní adventní setkání připravili, zejména dětem z mateřské a základní školy a jejich učitelkám a vedoucím. Děkuji také všem těm, kteří vlastnoručně dobrovolně připravili občerstvení pro dnešní sváteční podvečer. Vánoce jsou velkou šancí pro nás pro všechny. V době Vánoc mají lidé k sobě blíže, chovají se k sobě ohleduplněji.

Přeji si a přeji to i vám, aby nám všem tyto ušlechtilé lidské vlastnosti vydržely po celý příští rok 2014. Krásné Vánoce a dobrý rok 2014.

Děkuji za pozornost.
Eva Zbrojová starostka města

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS