Zpět      Tisk     Všechny články

Vyzkoušejte kouzelný Harrachov na podzim

9.10.2013 v 12:21

S měsícem říjnem se již otevřela branka k nejvýraznějšímu a nejkrásnějšímu období našich hor. Ten opravdový syrový čas s barevnými variacemi listnáčů už je zde.

Harrachov
Podzimní romantika v Harrachově

Počasí je v těchto dnech stálé a velmi vhodné pro turistické výlety. Rána jsou sice chladná, ale horké sluníčko i v nejvyšších polohách umí svoji sílu ukázat. Proto většinou bývají milovníci podzimních turistických výšlapů tak opálení, jakoby se vrátili právě od moře.

Harrachov

Lidově se babí léto také nazývá „léto svatého Václava“, v návaznosti k 28. září. Tento den, byl v horských oblastech určující k svádění dobytka z letních pastvin do nížin k přezimování. Délka trvání tohoto příjemného podzimního počasí je v jednotlivých letech velice rozdílná. Například v roce 1959 trvalo babí léto téměř 7 týdnů, zatímco v některých letech není téměř zřetelné. Dny se už zkracují a slunovrat je brzy zlomí ve prospěch noci.

Svatoanenská „chladna zrána“ jež praví známá pranostika se pozvolna změnila v syrové ranní mlhy a na žloutnoucích stéblech třtiny časné přízemní mrazíky kouzlí zubatou jinovatku, pravý horský šedivák.

V září a řijnu si také hory trochu vydechnou. Málo ruchu na turistických cestách a mimosezónní ceny lákají na báječnou dovolenou Letní „rekreanti za každou cenu“ ubydou a napětí znatelně povolí. Užijte si dovolenou nebo jen prodloužený víkend v Krkonoších!

Vyberte si Podzimní dovolenou podle Vašich představ.
Zde naleznete Informace o ubytování,
turistických i cyklistických trasách a kalendář kulturních událostí.

Nechte se například inspirovat naším loňským výletem po horském údolí Bílého Labe až na Sněžku.

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS