Zpět      Tisk     Všechny články

Natáčení pořadu Cyklotoulky v Harrachově

25.7.2013 v 13:35

Dne 20. 07. 2013 měl premiéru díl pořadu České televize s názvem Cyklotoulky, který propagoval atraktivity Harrachova a Smržovky ze sedla kol.

Cyklotoulky

Původním záměrem bylo natočení a odvysílání harrachovsko-smržovského dílu už před letní sezonou jako pozvánku ke strávení letní dovolené u nás v Harrachově, ale bohužel v květnu ani v červnu nám v plánovaný termín nepřálo počasí. Tudíž se natáčení posunulo až červenec, kdy se v tomto případě čekání opravdu vyplatilo, protože v ten den bylo počasí přímo ukázkově letní.


A tak jsme mohli v týmu: paní starostka Eva Zbrojová, která naše město ve zkratce představila, Vilém Dubnička (průvodce pořadu), Petr Válek (kamera), já + mí kamarádi Soňa Klikarová (Sportovní areál Harrachov) a Petr Kosina (Jilemnice – průvodce Cyklovýletů) ukázat divákům tohoto pořadu krásy našeho městečka a tedy jak jinak než na kolech. I když možná většina z vás byla zvyklá na průvodce Cyklotoulek Michala Jančaříka, jeho nynější nástupce Vilda Dubnička je určitě velice dobrou náhradou. O čemž jsme se měli možnost přesvědčit i my tu v Harrachově v průběhu natáčení.

I když mě před natáčením smržovský starosta p. Hotovec, k mému zklamání, ujišťoval, že najedeme na kole tak max. 1 kilometr, tak jen pro zajímavost, náš tým najel za 4 hodiny, kdy se natáčela harrachovská část, 22 kilometrů. V Harrachově jsme projeli snad všechna zajímavá místa, kterých tu máme opravdu požehnaně, ale bohužel se všechna do 5 minut nestačila vměstnat.

Ale věřím, že i přesto se díl vydařil a že splnil svůj účel a to je ukázat, že Harrachov je skutečně neprávem zařazen jako pouze zimní středisko. Kdo nestihl harrachovské Cyklotoulky v televizi, má možnost je shlédnout na www.ceskatelevize.cz – prostřednictvím iVysílání nebo na www.cyklotoulkytv.cz.


Tímto bych chtěla poděkovat členům mé cyklosmečky a to Soně a Petrovi, kteří nejenže obětovali svůj volný čas k natáčení, ale díky nim vše proběhlo v pohodové a v hojně usměvavé atmosféře, dále patří díky mému manželovi Radkovi, který nám převážel kola a závěrem KRNAPu za zapůjčení káry k převozu našich bicyklů.


Lenka Stehlíková
referent cestovního ruchu

 

Odkaz na pořad: www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10414424499-cyklotoulky/

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS