Zpět      Tisk     Všechny články

Rolwaling - do nitra Himálaje

22.3.2013 v 12:13

Do jednoho hodně vzdáleného nepálského údolí, které zatím mnoho turistů nenavštívilo, nás zavede harrachovská rodačka a cestovatelka Radka Tkáčiková.

Cestopisná přednáška:

Středa 27.3.2013 v 19:00 Harrachov - hotel Skicentrum

Oblast Rolwaling byla dlouho uzavřená a díky tomu si původní styl života zachovala. Blízkost Tibetu a staré obchodní stezky spojily kulturu i zvyky, hinduistický vliv v jižní oblasti se mění na čistě buddistickou oblast ve vyšších polohách. Jezero Tso Rolpa a přechod rolwalingského ledovce, výstup do sedla Tesi lapcha 5800m okořenilo nádherné putování touto krajinou. Od Namche Bazaru již začíná jiná, komercí změněná krajina, která nás po tradiční trase zavede až do base campu Everestu. Její horské panoráma se řadí k těm nejhezčím.

Nepál je vnitrozemský stát v Jižní Asii ve střední části Himálaje. Na severu hraničí s Čínskou lidovou republikou a na jihu, východě i západě s Indií.

Radka průvodcuje už 14 let, a to především horské zájezdy do Himalájí - Nepál, Ladakh, Tibet, ale i poznávací - Barma, Thajsko, Kambodža, Laos, Srí Lanka, Čína, Indie. Jezdí ale i do Maroka, Turecka nebo cyklo, inline i lyžařské zájezdy po Evropě.

 

 
Ladakh Ladakh

 

obrazek„Indie se musí prožít na vlastní kůži“
rozhovor pro HZ květen 2011 (M. Soukup)


Radka Tkáčiková web

Výpověď ženy, která přežila pád v Himalájích: Stačí sekunda a letíte domů ve vrtulníku!

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS