Zpět      Tisk     Všechny články

Lety na saních 2013

16.1.2013 v 09:15

Po tříleté přestávce se vrací Lety na saních. Obec Plavy vzala vzkříšení slavné tradice vážně a vybudovala pro tuto legendární recesistickou akci přírodní areál.

Lety na saních

V sobotu 9. února 2013 se v Plavech, obci na okraji Jizerských hor a Krkonoš, uskuteční 17. ročník Letů na saních, a to po tříleté přestávce.

Organizátoři již natiskli trika s logem akce, řeší i doprovodný program. „Chceme určitě nějaké zpestření, jistého ale prozatím nemáme nic. Každopádně se postaráme o to, aby Lety na saních lákaly nejen na samotný závod," vysvětlila starostka obce Věra Mužíčková.

A posádky létajících strojů? „Zájem mezi lidmi z obce je. Na úřad volají i lidé z okolí, tak věříme, že posádek a roztodivných strojů bude dostatek," věří starostka. Pro návštěvníky bude připravené občerstvení a pestrý program. Vstupné je dobrovolné!

Datum konání: 9.2.2013 (v případě špatných sněhových podmínek se posouvá na 23.2.2013)
Kde: Areál bývalého skokanského můstku v Plavech

datum Harmonogram:
10:30 - 11:30 prezence strojů, posádek
12:00 - 13:00 přehlídka strojů
13:00 - vyhlášení nejzdařilejších strojů
následuje 1. a 2 kolo závodu a vyhlášení
vítězů.

Přihláška závodních strojů:

Přihlášky zasílejte na: letynasanich@email.cz
Do zprávy pro příjemce uveďte:
jméno a příjmení kapitána saní, počet členů posádky, název stroje

Podmínkou zdařilého a bezpečného letu je kvalitní podvozek - prodej skokanských lyží na stavbu podvozku: cena 200 - 500 Kč na tel. čísle 603 844 458 Patrik Chlum.

 

Jak se staví stroje pro lety na saních
„Kdybychom se měli po dopadu rozbít, podvozkové palety se rozpadnou tak, aby nikoho nezranily,“ věřil Jaroslav. Ani případný pád papírového stěžně neměl nikoho zranit....
Celý článek si můžete přečíst zde

 

[ dh ] plavy.cz, denik.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS