Zpět      Tisk     Všechny články

Vrchlabské závody Postaru

11.12.2012 v 09:22

Dne 8.12 2012 se konal ve Vrchlabí – v zámeckém parku již 5. ročník závodů postaru, který byl pořádán ve spolupráci se Svazkem měst a obcí Krkonoše.

Hlavním přáním Josefa Vejnara jako hlavního pořadatele závodů bylo, aby se zde sešlo co nejvíce lyžařů, lyžníků a dalších příznivců tohoto sportu a spojili tak své síly, vždyť za rok oslavíme 110. výročí od založení našeho Českého ski klubu ve Vysokém nad Jizerou, jakožto nejstaršího lyžařského svazu na světě – Svazu lyžařů v Království českém.

Nejen, že lyžníkům přálo počasí a i sněhové podmínky byly v ten den ideální, ale i účast byla k radosti pořadatelů hojná – celkem 42 lyžníků. Sešlo se zde několik lyžnických družin jako např. Lyžníci z Nemrátova, Makovice z Roketnice, Černodoláci, Brannští lyžníci, Víchovští kalci a další. Pro nejlepší závodníky byla přichystána odměna v podobě poháru, vepřové hlavy, kovových dantesů a dalších milých drobností, které jistě potěšily.

Retro lyže

Tyto závody odstartovaly sérii dalších závodů postaru. Další nás čekají ve Vysokém nad Jizerou, Zásadě, v Harrachově, v Rokytnici nad Jizerou, na Zlatém návrší. Níže je krátký přehled těchto závodů, na které jste všichni srdečně zváni:

O víkendu 15. až 16. února proběhne v Rokytnici nad Jizerou již tradiční "Pašeráckej vejkend" 2013. V pátek 15. 2. nás bude čekat odpoledne jarmark na náměstí a večer Sjezd Pašeráků na Studenově. Po celou sobotu pak bude možné pašeráky vidět ve Skiareálu Horní Domky. Jedná se o tradiční akci v Rokytnici nad Jizerou plnou masopustního veselí a zábavy. Pořadatelem je Město Rokytnice nad Jizerou.
23. 2. 2013 – Závody po staru ve Vysokém nad Jizerou
Můžete se těšit na průvod za doprovodu dechové hudby, závody pro malé i velké v dobovém oblečení a ukázky lyžařské techniky.

2.2. 2013 – Retro slalom Akce v dobovém stylu - Sklářská Poruba, Polsko.

9.3. 2013 – Ski Retro Festival - Retro akce v dobovém stylu. Akce bude probíhat u turistické chaty ORLE v Polsku.

Lyžníci

16. 3. 2013 – Příjezd Krakonoše – Harrachov. Daší informace zde naleznete v nejblišších dnech.
24. 3. 2013 U mohyly na Zlatém návrší - Uctění památky Mistra Bohumila Hanče a Václava Vrbaty – 100 let od tragédie
V 7.00 hodin startuje na Labské boudě retro závod lyžníků v dobové ústroji s historickou výzbrojí, který se pojede na jednom ze tří 16,5 km okruhů původní trasy závodu. Sraz aktérů v sobotu 23. 3. na Labské boudě, lékařská prohlídka účastníků, nocleh a snídaně zajištěny (cena 300 Kč). Možnost zakoupení památečních očíslovaných odznaků v ceně 50 Kč (jedinečná série 150ks), historické dantesy pro 5 nejlepších závodníků.
Pořadatel: DDM Pelíšek Vrchlabí, tel. +420 737 840 857, ddm.pelisek@tiscali.cz

[ dh ] L. Stehlíková

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS